×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W pierwszym półroczu przybyło turystów


O prawie 5 proc. wzrosła liczba zagranicznych turystów na całym świecie w pierwszym półroczu 2014 r. - podała Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO). Łącznie w tym okresie podróżowało ponad 500 mln osób.Jak wyliczała UNWTO, w pierwszym półroczu liczba zagranicznych turystów wyniosła dokładnie 517 mln. Był to wzrost o 4,6 proc. w porównaniu z okresem styczeń-czerwiec 2013 r. 

Najszybciej rośnie liczba turystów z zagranicy odwiedzających kraje w Amerykach (+6 proc.), w Azji i rejonie Pacyfiku oraz Europie (po 5 proc.). 

- Te wyniki pokazują, że turystyka umacnia pozytywne trendy z ostatnich lat, wpływając na rozwój i szanse gospodarcze na całym świecie - ocenił cytowany w komunikacie prasowym Taleb Rifai, sekretarz generalny UNWTO. Dodał, że od 2010 r. liczba turystów rośnie stabilnie o średnio 5 proc. rocznie. 

Trend w pierwszym półroczu był zgodny z prognozami UNWTO. Organizacja szacuje, że w tym roku liczba międzynarodowych turystów wzrośnie rok do roku o 4-4,5 proc., a średnia z lat 2010-2020 wyniesie 3,8 proc. rocznie. 

Dane pokazują, że wzrost liczby turystów w Amerykach w dużym stopniu napędziła Brazylia. W czerwcu rozpoczęły się organizowane przez ten kraj mistrzostwa świata w piłce nożnej. W całym półroczu liczba zagranicznych turystów odwiedzających Brazylię wzrosła o 10 proc., ale w samym czerwcu przyrost wyniósł aż 60 proc. rok do roku. 

Innymi krajami, które notowały wysokie wzrosty liczby turystów, były Japonia, Korea Południowa i Malezja. 

Najczęściej odwiedzanym regionem pozostała Europa. Jedynym regionem, który zanotował spadek liczby turystów był Bliski Wschód, ale jak podkreślają autorzy podsumowania UNWTO, dane dla tego obszaru są ograniczone i nie zawsze wiarygodne. 

Raport wskazał też na znaczne spowolnienie wydatków turystów z krajów, które dotychczas przodowały w tej statystyce. Wydatki chińskich turystów za granicą wzrosły rok do roku o 16 proc. (w całym 2013 r. o 26 proc.), a Rosjan - tylko o 4 proc. (25 proc. rok temu). gość_386a2 - Profil
gość_386a2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie