Więcej busów w rozkładzie PKP Intercity

20 sierpnia 2014 20:14
PKP Intercity ogłosiło dziś (20.8) korektę rozkładu jazdy, która wejdzie w życie 1 września. Na połączeniach do Białegostoku i Zakopanego pociągi zastąpią autobusy.
Reklama
Jak czytamy w komunikacie prasowym, korekta rozkładu jazdy wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach. Tylko w tym roku PKP PLK przeznaczy na inwestycje około 7,3 mld zł i zmodernizuje około 1,5 tys. km torów. Obecnie prace trwają łącznie na 3 tys. km torów. Celem działań zarządcy infrastruktury jest skrócenie czasu jazdy pociągów już od grudnia tego roku i podniesienie komfortu podróżowania.

W związku z remontami przewoźnik utrzyma autobusową komunikację zastępczą na trasie Warszawa-Białystok. Autokary PKP Intercity Bus zastąpią cztery pary połączeń dziennie.

Z uwagi na budowę zbiornika wodnego Świnna Poręba, pociągi nie dojadą też do Zakopanego. Między stolicą Tatr a Krakowem pasażerowie również będą musieli przesiąść się do autobusów.

PKP Intercity zapewnia, że wdrożeniu wrześniowej korekty rozkładu będzie towarzyszyła szeroko zakrojona akcja promocyjna.

Korekta obowiązuje do 11 października.

Inne zmiany obejmą m.in.:
  • zawieszenie połączenia Bydgoszcz-Katowice (TLK Rawa);
  • zawieszenie łącznie po trzech pociągów TLK w każdym kierunku między Warszawą a Łodzią;
  • zawieszenie trzech pociągów EIC Kraków-Warszawa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy