Łódź - Rzym

02 listopada 2006 13:58
21 komentarzy
Reklama

Nowe połączenie Centralwings i powrót do Łodzi.

Dziś (2.11), punktualnie o godz. 12.00 Iza Bogus, rzecznik Centralwings, taniej linii lotniczej ogłosiła: Mamy nową trasę: Łódź-Rzym.

Pierwsze loty zaplanowano na 19 lutego. - Wyloty: we wtorki i soboty o godz. 8:00. Przyloty: w poniedziałki i piątki o 12.45 - dodała.

Dystans 1500 kilometrów pasażerowie samolotem pokonają w 2 godziny i 40 minut. Wylądują na rzymskim lotnisku Ciampino, z którego w ciągu 30 minut środkami komunikacji miejskiej dojadą do centrum miasta - czytamy w informacji prasowej.

- Rozpoczynając prace nad nowym rozkładem lotów braliśmy pod uwagę Łódź - mówi prezes Centralwings Maciej Kwiatkowski. - Trudno nie dostrzec ogromnego potencjału drugiej co do wielkości aglomeracji w Polsce, a także szybkiego rozwoju miasta, regionu i samego lotniska. Coraz częściej Łódź kojarzona jest z dużymi i nowoczesnymi inwestycjami, ostatnio firmy Dell.

Pasuje też doskonale do przyjętej przeze mnie strategii firmy: wyprowadzić jak najwięcej lotów z drogiego terminala na Okęciu i systematycznie nawiązywać współpracę z kolejnymi portami regionalnymi. Łódzki port pobiera niskie opłaty, szybko się rozwija i inwestuje w infrastrukturę. I lotnisko, i miasto, i my musimy to wykorzystać. Dlatego uruchamiamy tak oczekiwane przez mieszkańców Łodzi połączenie z Rzymem. To właśnie miasto najczęściej wymieniali łodzianie w ankiecie przeprowadzonej w wakacje na Lublinku -
dodał.

Do stolicy Włoch będą latały z Łodzi boeingi 737 w wersjach 300 i 400 zabierające na pokład odpowiednio 145 i 162 pasażerów. W sezonie letnim Centralwings zwiększy częstotliwość na tym połączeniu do trzech rejsów tygodniowo.

Biletów na nową trasę jeszcze nie ma w systemach rezerwacji.

Połączenie z Łodzi jest jedną z 9. nowych tras uruchamianych przez Centralwings w zimowym rozkładzie lotów.

Dorota Kalinowska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_raf 2006-11-10 23:57   
gosc_raf - Profil gosc_raf
nie wiem naprawde dlaczego takie polaczenia otwieraja z lodzi,a nie np Gdanska ,gdzie takich polacze wyraznie brakuje,kolejny niewypal centrawings:(
gosc_FL 2006-11-06 15:13   
gosc_FL - Profil gosc_FL
no to się doczekaliśmy :)
gosc_Vince 2006-11-03 16:10   
gosc_Vince - Profil gosc_Vince
No to czekamy na Paryż z Łodzi w przyszłym tygodniu.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama