Koniec regularnych tras Centralwings

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 sierpnia 2008 11:10
34 komentarzy
Reklama

Koniec taniej linii lotniczej Centralwings. Po trzech i pół roku kolejna polska tania linia lotnicza rezygnuje z obsługi rozkładowych połączeń z Polski. Zamknięta zostanie baza przewoźnika w Krakowie. Najwięcej połączeń (regularnych i sezonowych) straci Okęcie (11 tras) oraz krakowskie Balice (8 tras). Trasy będą zamykane w trzech turach: 14 września, 30 września, 7 października.

Pomimo ciągłych zapewnień, iż Centralwings nie zrezygnuje z połączeń rozkładowych PLL LOT podjęły decyzję, że od połowy września spółka rozpocznie proces intensywnego zwiększania udziałów lotów czarterowych w ogólnej ilości wykonywanych rejsów rezygnując tym samym z połączeń rozkładowych.

Czartery i ACMI (wet leasing)

Od 30 września samoloty Centralwings operowały będą tylko na trasach czarterowych oraz w formule ACMI, czyli leasingu samolotów wraz z załogami. Już teraz z powodzenie przewoźnik wykonuje ACMI dla ukraińskiej liniii lotniczej Aerosvit. Spółka podpisała także długoterminowy kontrakt na obsługę ACMI dla jednej z linii lotniczych w Libii.

Nie dla regularnych połączeń

Zarząd spółki podjął decyzje o zawieszeniu realizacji nierentownych, tanich połączeń regularnych, które przy obecnej sytuacji na rynku mogłyby w przyszłości zagrozić stabilności firmy.

Jak zapewnia przewoźnik zmiana strategii i wprowadzony przez Centralwings plan jest częścią całościowego planu naprawczego prowadzonego w spółce PLL LOT i całej grupie LOT.

- Podjęliśmy decyzję, że w czasach, gdzie cała branża lotnicza na świecie odczuwa spowolnienie, wprowadzenie działań, które poprawią rentowność spółki jest najwyższym priorytetem. Dzięki uruchomionemu właśnie programowi linie Centralwings nie tylko będą mogły istnieć na rynku, ale i rozwijać się – powiedział Tomasz Szymczak, prezes Centralwings. –Dzięki wsparciu udzielonemu nam przez Grupę LOT mamy jednocześnie pewność, że na nadchodzących zmianach jak najmniej ucierpią zarówno pasażerowie naszych linii jak i pracownicy Centralwings – dodaje.

PPL LOT pomogą pasażerom Centralwings

Wszystkie rejsy regularne zaplanowane są do 14 września 2008 roku oraz kilka połączeń do 30 września zostaną zrealizowane samolotami Centralwings i na te połączenia nadal istnieje możliwość wykupienia biletów. Pasażerom pozostałych rejsów przewoźnik zaproponuje możliwość bezpłatnego skorzystania z rejsów na podobnych kierunkach, realizowanych w siatce PLL LOT. Osobom, które nie będą usatysfakcjonowane propozycją zmiany przewoźnika, spółka zwróci zapłacone pieniądze. Wszystkie rejsy czarterowe i czarter-mix zostaną zrealizowane zgodnie ze wcześniejszymi planami.

Wejdź na www.lot.com

Każdy kto chciałby zarezerwować bilety na stronie internetowej Centralwings zostanie odesłany do skorzystania z oferty PLL LOT. Przewoźnik zaoferował także alternatywne trasy LOT-em dla swoich pasażerów. Niestety wszystkie rejsy rozpoczynają się z Warszawy.

Co z pracownikami?

Część personelu latającego spółki ma zostać przejęta przez LOT, a spora część pracowników administracji zostanie zwolniona.

Aż ciśnie się na usta: człowiek Ryanaira w LOT osiągnął swój pierwszy sukces.

Paweł Cybulak

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ap_fly 2008-08-31 11:47   
ap_fly - Profil ap_fly
Cezary napisał : ap_fly/ Air Polonia i Direct Fly. Żal mi Ciebie człowieku. Cezary dodał również : żarówa !! eo eo !! Jestes pracownikiem dawnej Air Polonia lub Direct Fly i sobie robisz siupy i ubaw. TO JEST PODŁE ZACHOWANIE !

Widzisz a mi Ciebie nie żal, bo nie ma czego. Nie wiesz jak bardzo się mylisz i jaki jesteś przykry. Wysuwanie wniosków na podstawie luźnych 5 zdań naprawdę nie świadczy o Tobie najlepiej. Nic nie wiesz a określasz z góry moją osobę. Jestem w szoku, że tak zachowuje się dorozły facet. Nie mam przyjemności rozmowy z Tobą, Cezary.

PS: A strona jak nie działała tak nie działa ale to nie ma już znaceznia.
cezary 2008-08-31 02:33   
cezary - Profil cezary
ap_fly: coś zmyślasz. Sprawdziłem i wszystko działa. Najniższa przykładowa cena na trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa 343,82 zł.
cezary 2008-08-31 02:21   
cezary - Profil cezary
ap_fly: widocznie masz problem z Twoim komputerem. Zamiast www.lot.pl sprawdź zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama