Hotel sieci B&B Berlin-Potsdamer Platz

13 grudnia 2013 21:27
Reklama
Hotels GmbH jest filią francuskiej sieci B&B Hotels. Grupa ta jest trzecią co do wielkości siecią hoteli ekonomicznych we Francji. Głównym udziałowcem jest firma Carlyle. Sieć hotelowa B&B Hotels ma ponad 270 hoteli w całej Europie z czego 61 obecnie znajduje się w Niemczech. We wszystkich budynkach znajdziemy 5600 pokoi. Kolejne hotele znajdują się we Włoszech – 14 hoteli, trzy w Polsce, dwa w Portugalii oraz po jednym w Maroku i Republice Czeskiej.Berlin to stolica i siedziba rządu Republiki Federalnej Niemiec, a także największe miasto tego kraju, na prawach kraju związkowego. Zajmuje powierzchnię 890 km², zamieszkuje je blisko 3,5 mln osób. Jest największym po Londynie i Paryżu miastem w Unii Europejskiej. Berlin jest podzielony na dwanaście dzielnic. Przez przestrzeń miejską przepływają m.in. rzeki Sprewa i Hawela, a ponadto znajduje się wiele jezior i zatok (w tym największe Müggelsee). Stolica Niemiec, to także bardzo nowoczesna panorama miasta przeplatająca się z zabytkami, w której życie toczy się całą dobę. W sercu Berlina znajduje się także B&B Hotel Berlin-Postdamer Platz.Lokalizacja: Hotel znajduje się na ulicy Potsdamer Strasse 90 około 10 minut spacerem od Potsdamer Platz. Centrum Sony, kino IMAX, Teatr Muzyczny i Filharmonia są w zasięgu krótkiego spaceru od hotelu. Jeżeli ktoś jest zainteresowany Bramą Brandenburską, Reichstagiem lub Checkpoint Charlie, to wymienione miejsca znajdują się niedaleko od hotelu (około 15 minut). W pobliżu hotelu zlokalizowane są także przystanki autobusowe i dwa przystanki U-Bahnu U1 (Kurfurstenstr.) oraz U2 (Bulowstr.), którymi można się dostać do wszystkich interesujących i najważniejszych miejsc Berlina.

B&B Hotel Berlin-Postdamer Platz jest bardzo wygodny, posiada 92 pokoje, które są przystosowane dla różnego rodzaju gości, zaczynając od osób podróżujących w interesach, poprzez turystów, na całych rodzinach z dziećmi kończąc. Hotel oferuje również możliwość pozostawienia samochodu na parkingu hotelowym (koszt 8 euro za dobę).Wnętrze: 92 pokoje hotelowe, do których można dojechać wygodną i dużą windą, posiadają nowoczesny, a zarazem gustowny wystrój. Hotel oferuje podróżnym rodzinom z dziećmi większe pokoje rodzinne, w których oprócz jednego podwójnego łóżka jest jeszcze dodatkowe, piętrowe łóżko. Są do wyboru również pokoje dwuosobowe z jednym, bądź dwoma łóżkami. Wszystkie pokoje wyposażone są w telefon, telewizor i biurko, darmowy Internet Wi-Fi, okna z roletami/zasłonami, klimatyzacją i łazienką. W łazience znajduje się prysznic, toaleta, a także umywalka z kompletem ręczników. Warto tutaj też dodać, że hotele B&B dbają o środowisko, więc zamiast pojedynczych mydeł są duże pojemniki z mydłem/żelem w płynie. Ponadto, każdy gość hotelu może zadecydować, czy podczas dłuższego pobytu (więcej niż jeden nocleg) chce koniecznie czyste ręczniki po każdym użyciu, czy jednak będzie dłużej używał jednego ręcznika, do czego zachęcają właściciele hotelu w dwóch językach – angielskim i niemieckim. Jest to domena hoteli ekologicznych, dbających o nasze środowisko.Dojazd do hotelu jadąc:

  • Samochodem: Droga/autostrada o oznaczeniu A100. Na skrzyżowaniu (17) Innsbrucker Platz jechać w kierunku Hauptstrasse i Potsdamer Platz/Mitte, potem cały czas prosto. Hotel znajduje się po lewej stronie, po około 3,2 km,
  • Pociągiem: Z głównego dworca kolejowego autobusem linii M85 w kierunku Lichterfelde Süd do przystanku Lützowstrasse/Potsdamer Strasse. Hotel znajduje się po prawej stronie, po 40 metrach. Czas podróży: około 15 minut,
  • Z lotniska Tegel (TXL): Autobusami 109 lub X9 do stacji Zoologisher Garten i dalej linią metra U2 w kierunku Pankow do przystanku Bulowstrasse. Czas podróży: około 35 minut.
  • Z lotniska Schonefeld (SXF): Autobusem SXF1 do Sudkreuz i dalej kolejką S2 w kierunku Brenau do przystanku Potsdamer Platz. Czas przejazdu około 50 minut. Kolejną opcją z lotniska Schonefeld jest kolejka S9 w kierunku Blankenburg do przystanku Ostkreuz, a następnie U1 z Warschauer Strasse w kierunku Uhland Strasse do przystanku Kurfursten Strasse. Czas podróży około 1 godziny.

Po Berlinie najłatwiej i najszybciej poruszamy się komunikacją miejską dlatego polecamy skorzystanie z karty Visit Berlin Welcome Card na dwa, trzy lub pięć dni.

W Berlinie znajdują się jeszcze dwa hotele sieci B&B:
Warto dodać, że z usług sieci B&B możemy skorzystać także w Polsce. Obecnie są trzy hotele tej marki:

Fot. B&B Media
Artykuł sponsorowany
Tagi
b&b hotels
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy