×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


10. B777F dla Emirates SkyCargoEmirates SkyCargo wzbogaciły flotę o kolejnego Boeinga 777F, rozszerzając tym samym swoje możliwości przewozowe i oferowanie. Jest to odpowiedź przewoźnika na jego rosnące potrzeby i długoterminowe plany rozwoju.

Nowy B777F (A6-EFM) jest dziesiątą maszyną tego typu we flocie Emirates SkyCargo. Jego zakup związany jest z trwającymi przygotowaniami do przeniesienia operacji cargo przewoźnika na lotnisko Dubai World Central Al Maktoum w maju 2014 roku. Obecnie trwa tam budowa nowoczesnego, specjalnie zaprojektowanego terminalu, który będzie mógł przyjąć 700 tys. ton towarów rocznie oraz infrastruktury wspierającej dla Emirates SkyCargo.

- Nasza globalna siatka połączeń stale się powiększa i w związku z tym inwestujemy we flotę frachtowców. Działania te mają na celu zaspokojenie potrzeb związanych z bieżącym oferowaniem, a także sprostanie wyzwaniom, jakie będą wiązać się z naszym rozwojem w przyszłości. Dzięki rozbudowanej flocie możemy zaoferować naszym klientom elastyczność, możliwość przewozu większej liczby towarów oraz zwiększony zakres obsługi lotów czarterowych – powiedział Nabil Sultan, wiceprezes Emirates Cargo.- Nasze frachtowce w połączeniu z możliwościami przewozowymi na pokładach szerokokadłubowych samolotów pasażerskich oraz bogatą, liczącą ponad 130 kierunków, siatką połączeń, zapewniają nam globalne dotarcie. Pozwalają także na większą elastyczność, zwiększoną częstotliwość lotów i szybsze zaspokajanie potrzeb rynku - dodał.

Boeingi 777F są jednymi z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych samolotów cargo dostępnych na rynku. Odznaczają się także najniższym wskaźnikiem spalania paliwa wśród wszystkich maszyn o podobnym rozmiarze. Każdy z nich może pomieścić 103 tony ładunku, a dzięki szerokiemu na 3,7 metra pokładowi, możliwe jest przewiezienie towarów o nietypowych wymiarach, jak również obsłużenie większych dostaw.

Flota Emirates SkyCargo składa się obecnie z 12 Boeingów: 10 B777F oraz dwóch B747-400ERF, które są wyleasingowane od TNT Airways. Samoloty obsługują łącznie 43 kierunki na całym świecie.

Fot. Emirates


Reklama


Booking.com
Komentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie