×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wenezuela dłużna liniom 4 mld USDDo ponad 4 miliardów dolarów urosła kwota zaległości wenezuelskiego rządu wobec latających do tego kraju linii lotniczych. Rząd w Caracas uniemożliwia przewoźnikom odzyskanie pieniędzy, które pasażerowie z Wenezueli zapłacili za bilety. 

Zgodnie z wenezuelskim prawem przewoźnicy muszą pobierać płatności za bilety na lokalne rachunki. Prawo ogranicza jednak możliwość przewalutowania i transferu środków za granicę. 

Trudności związane z odzyskaniem pieniędzy oraz niespokojna sytuacja polityczna doprowadziła do zawieszenia części lotów do Wenezueli w marcu tego roku. Udało się jednak wtedy dojść do porozumienia, na mocy którego władze w Caracas zobowiązywały się umożliwić zagranicznym liniom odzyskanie ich środków. 

Jak informuje Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA), linie odzyskały jednak jedynie 424 mln dolarów. Ponieważ sprzedaż cały czas trwa, dług urósł już do 4,1 mld dolarów. 

W Wenezueli zablokowane są środki ponad 20 linii lotniczych. 

IATA informuje, że w wyniku kryzysu podaż lotów do Wenezueli zmalała o 39 proc. rok do roku, a w porównaniu do szczytowego oferowania z ubiegłego roku o niemal połowę. 

Stowarzyszenie wezwało prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro do jak najszybszego umożliwienia przewoźnikom odzyskania ich pieniędzy po sprawiedliwym kursie wymiany. 

Zaległości Wenezueli są niebagatelne, bo jak przypomina IATA, cała branża lotnicza w tym roku ma osiągnąć skumulowany zysk na poziomie zaledwie 18 mld dolarów. 

Dominik Sipińskigość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie