×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AirFrance/KLM zainteresowany Wizzem?


Holding Air France/KLM ma być zainteresowany przejęciem węgierskiego Wizz Aira - poinformował holenderski serwis lotniczy luchtvaartnieuws.nl. Według niego rozmowy mają być mocno zaawansowane. 

Wizz Air nie potwierdza tych informacji. - Linia ze względu na swój sukces Wizz Air otrzymuje od czasu do czasu takie zapytania od potencjalnych inwestorów - mówi Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Aira. Dodaje: - Jednak obecnie nie są prowadzone takie rozmowy.Francusko-holenderski holding posiada pakiet kontrolny w niskokosztowej Transavii, jednak jest ona zbyt mała, aby skutecznie konkurować z Ryanairem czy easyJetem. Przejęcie Wizz Aira mogłoby pozwolić w sposób znaczący zwiększyć udziały holdingu w rynku niskobudżetowych lotów. 

Wizz Air miał w czerwcu zadebiutować na londyńskiej giełdzie, ale sprzedaż udziałów została odwołana. Przewoźnik w roku rozliczeniowym od kwietnia 2013 r. do marca br. osiągnął zysk w wysokości 89 mln euro netto. W ubiegłym roku przewoźnik przewiózł 13,5 mln pasażerów, co dało mu czwarte miejsce wśród typowych linii niskokosztowych (za Ryanairem, easyJetem i Vuelingiem). 

Paweł Cybulak, Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinskigość_e4b25 - Profil
gość_e4b25
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie