×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbusy A320 dla 4You już w Polsce


Zgodnie z wcześniejszymi informacjami pasazer.com firma 4You Airlines wynajęła trzy Airbusy A320 (UR-YAD, UR-CMK, UR-CME) od ukraińskiej linii YanAir. Ma to związek z rozpoczęciem współpracy Eurolotu i Alfa Star przy projekcie 4You Airlines. Od poniedziałku (16.06) wszystkie Airbusy znajdują się już na lotnisku Katowice-Pyrzowice.

Samoloty będą latać z Gdańska, Katowic, Warszawy, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Krakowa, Rzeszowa oraz Bydgoszczy do krajów takich jak Egipt, Tunezja, Grecja i Turcja. 

Leasing maszyn jest w formie ACMI, czyli z załogą kokpitową, utrzymaniem i ubezpieczeniem. Załoga samolotu będzie składała się z dwóch pilotów YanAir oraz zostanie uzupełniona czterema osobami personelu pokładowego linii Eurolot. Członkowie personelu pokładowego Eurolotu otrzymali już stosowne identyfikatory linii YanAir.

Yan Air (YE/ANR) to ukraińska linia, która na początku września 2013 roku zadebiutowała na trasie Kijów - Czerniowce oraz Kijów - Żytomierz. W tym roku przewoźnik planował rozpocząć rejsy ze stolicy Ukrainy na regionalnych trasach do Mariupolu, Doniecka i Odessy. Ze względu na sytuacje polityczną odroczył te plany. Bazą przewoźnika jest kijowskie lotnisko Żuliany. Linia oferuje także rejsy do Tel Awiwu.

Obecna flota przewoźnika składa się z 6 samolotów: trzech Airbusów A320 oraz trzech Saabów 340A.

Piotr Bożyk
Fot. Facebook Katowice Airportgość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie