×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Nowa kabina dalekodystansowaLinia SAS zaprezentowała wczoraj (30.05) nowy wygląd kabiny samolotów dalekodystansowych. Klasa ekonomiczna (SAS Go), ekonomiczna premium (SAS Plus) i biznes (SAS Business) zyskają nowe fotele, indywidualny system rozrywki HD oraz Wi-Fi. Modernizacja wnętrz Airbusów A330-300/A340-300 zostanie przeprowadzona przez SAS Tech. Pierwszy samolot będzie zaprezentowany pod koniec tego roku.Nowe wystrój kabiny otrzymają także zamówione rok temu Airbusy A330-300 oraz A350-900 XWB. Dostawy nowych A330 przewidziane są w latach 2015-2016, natomiast A350 w przedziale lat 2018-2020.


Klasa ekonomiczna (SAS Go)

Kabina klasy ekonomicznej zostanie wyposażona w nowoczesne, lżejsze i cieńsze fotele w konfiguracji 2-4-2, które zwiększą przestrzeń oraz ilość miejsca na nogi.

Dodatkowymi udogodnieniami są regulowane zagłówki, haczyki na ubrania oraz kieszenie na czasopisma i książki. Wszystkie siedzenia wyposażone są w indywidualny system rozrywki z dotykowym 9-calowym ekranem i portem USB. Co drugi fotel będzie dostępne także gniazdko elektryczne.Klasa ekonomiczna premium (SAS Plus)

W zależności od typu samolotu na pokładach zamontowanych będzie od 28 do 36 foteli klasy ekonomicznej premium w konfiguracji 2-3-2, które zwiększą przestrzeń pasażerów.Fotele będą o 4 cm szersze od klasy ekonomicznej, a odstęp między rzędami będzie wynosił aż 96,5 cm - o prawie 20 cm więcej. Nowe siedzenia będą odchylały się o 130 stopni. 


Każdy pasażer klasy ekonomicznej premium będzie miał do dyspozycji duży ekran o przekątnej ekranu 12 cali, a także gniazdko elektryczne i duży stolik chowany w podłokietniku. Wymiary dają pasażerom łącznie półtora raza więcej miejsca niż w klasie ekonomicznej.

Klasa biznes (SAS Business)Nowa kabina klasy biznes posiadać będzie w pełni automatyczne, nowoczesne i rozkładane do pozycji leżącej fotele w konfiguracji 1-2-1, które zapewnią pasażerom lepszy komfort podróży. Nowe fotele można będzie przekształcić w wygodne łóżko o długości 196 cm i szerokości 70 cm. Każdy fotel posiadać ma indywidualny system rozrywki, a wysokiej rozdzielczości 15-calowy monitor wykorzystuje najnowszą technologię LED i jest obsługiwany za pomocą ekranu dotykowego. Bezpośrednio przy monitorze znajduje się również port USB do obsługi małych urządzeń elektronicznych, takich jak iPhone czy Blackberry.Przewoźnik opisał także system rozrywki pokładowej. Nowy system audio-wideo zapewnia indywidualny program rozrywkowy. Pasażerowie mają do wyboru hity kinowe, seriale, gry, muzykę, a nawet książki audio.

Obecnie flota przewoźnika składa się ze 142 samolotów, w tym 12 Airbusów dalekodystansowych: czterech A330-300 oraz ośmiu A340-300. Modernizacja wszystkich samolotów dalekodystansowych zakończy się z końcem 2015 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Dominik Sipiński, SASgość_abd20 - Profil
gość_abd20
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie