Baltona otwiera sklep we Włoszech

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 maja 2014 21:22
7 komentarzy
Reklama

Baltona rozpoczyna działalność na lotnisku w Alghero na Sardynii we Włoszech. To kolejny port lotniczy poza Polską, w którym funkcjonuje sklep Baltony. Firma dotychczas za granicą była obecna na lotniskach we Lwowie i w Montpellier.

Sklep Baltony jest pierwszym sklepem typu multistore na sardyńskim lotnisku w Alghero. Wynajmowana powierzchnia handlowa to ok. 150 m2 regionalnych specjałów. Na lotnisku w Alghero zostało przeznaczone ponad 50% powierzchni handlowej na prezentację asortymentu regionalnego (z regionu Sardynii i innych części Włoch).

Wśród lokalnych produktów są: oliwki, oliwy, sery, pasty, szeroka oferta regionalnych win oraz kosmetyki. Wśród szerokiego asortymentu klienci odnajdą również bogatą ofertę perfum, alkoholi oraz akcesoriów. Sklep znajduje się w strefie zastrzeżonej. Klienci trafią do niego bezpośrednio po przejściu kontroli bezpieczeństwa.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni mogąc powitać Baltonę na naszym lotnisku - powiedział Mario Peralda, dyrektor generalny Sogeaal – Otwarcie sklepu Baltony jest ważnym etapem rozwoju naszego portu i elementem zwiększającym jego atrakcyjności. Do tej pory nie mogliśmy zaoferować naszym podróżnym takiej oferty. Teraz, wraz z innymi inwestycjami, nasz port jest miejscem odpowiadającym na potrzeby pasażerów i spełniającym wysokie standardy, na których bardzo nam zależy.

- Cieszymy się z możliwości otwarcia sklepu we Włoszech i to w tak w pięknym regionie. Sardynia jest wymarzonym miejscem dla turystów. To nasz pierwszy sklep we Włoszech, które posiadają blisko 17 lotnisk regionalnych obsługujących do 5 mln pasażerów rocznie. Grupa Baltona konsekwentnie realizuje plan zwiększania powierzchni handlowych w sektorze duty free na lotniskach w Europie – powiedział Andrzej Uryga, prezes zarządu PHZ Baltona S.A.

W tworzeniu projektu wnętrz i aranżacji przestrzeni sklepu brało udział włoskie studio architektoniczne z Mediolanu.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gosc_0548e 2014-06-02 12:10   
gosc_0548e - Profil gosc_0548e
Małe Alghero to ponad 1,5m pax
W .pl większe jest tylko 6 lotnisk, już POZ jest mniejszy
gosc_b0d08 2014-05-31 16:34   
gosc_b0d08 - Profil gosc_b0d08
gosc_5baaf: IV liga to polskie minilotniska, ktore nie maja conajmniej dwoch rejsow dziennie wykonywanych przez przewoznikow trandycyjnych do hubu/hubów. Stad SZZ to juz kategoria III (2 rejsy dziennie z/do WAW).
gosc_c2f31 2014-05-31 16:26   
gosc_c2f31 - Profil gosc_c2f31
Baltona nie zaczyna od dzis... ta firma istnieje od wielu lat. Przeciez byli kiedys na kazdym lotnisku w Polsce jak i na pokladach samolotow i statkow. Ale zeszli na psy. I teraz odnosza sukcesy w mikroportach za granica.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama