×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Serbia wylądowała w WarszawieLinia Air Serbia zainaugurowała dziś (29.05) trasę między Belgradem a Warszawą. Około godziny 8:00 Airbus A319 (YU-APF) przewoźnika przyziemił na Lotnisku Chopina. Ze względu na powódź w Serbii podczas pierwszego lotu nie zorganizowano oficjalnego powitania i konferencji prasowej.

Poprzednik Air Serbia, JAT Airways, realizował połączenie w latach 1947-1992 oraz sezonowo w latach 1998-1999.

- Po 15 latach przerwy mam przyjemność ogłosić ponowne uruchomienie lotów między Belgradem i Warszawą. Trasa między tymi dwoma historycznymi miastami będzie bez wątpienia idealna zarówno dla pasażerów podróżujących służbowo i turystycznie, a także przyczyni się także do dalszej współpracy gospodarczej i kulturalnej między Serbią i Polską. Inauguracja rejsów do Warszawy jest zgodna z nową strategią ekspansji Air Serbii, która poszerzy swoją siatkę połączeń do 38 miast do końca tego roku. Obsługa rejsów zapewni także przesiadki w Belgradzie do innych miejsc w siatce połączeń Air Serbia i Etihad Airways - powiedział Dane Kondić, prezes Air Serbia.Loty we wtorki, czwartki, piątki oraz niedziele będą obsługiwane rano:
  • JU630 Belgrad 7:15 - Warszawa 8:55
  • JU631 Warszawa 9:40 - Belgrad 11:20
Natomiast rejsy w poniedziałki, środy i soboty zaplanowano jako wieczorne rotacje:
  • JU634 Belgrad 18:10 - Warszawa 19:50
  • JU635 Warszawa 20:35 - Belgrad 22:15


Rejsy są obsługiwane Airbusami A319, które mogą zabrać 128 pasażerów w konfiguracji dwóch klas podróży: ośmiu w klasie biznes i 120 w ekonomicznej. Jednak jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, przez pierwszy miesiąc możliwe będą podmiany na Boeinga 737-300.Air Serbia to nowa marka, która zastąpiła Jat Airways dzięki inwestycji arabskiej linii Etihad Airways. Rebranding serbskiego przewoźnika to odcięcie się od przeszłości i zaprezentowanie nowej jakości zarówno na pokładzie, jak i w całej firmie. Więcej na ten temat w artykule "Air Serbia: Prezentacja nowej marki".

Piotr Bożykgość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie