Air Serbia rozważa otwarcie drugiego połączenia do Polski

30 sierpnia 2023 10:03
Po sukcesie niedawno otwartego połączenia z Belgradu do Krakowa serbska linia lotnicza myśli o zwiększeniu swojej oferty na rynku polskim.
Reklama
Prezes zarządu spółki Air Serbia, Jiri Marek, powiedział, że linia lotnicza rozważa wprowadzenie rejsów z Belgradu do Wrocławia. Ma to związek z powodzeniem nowo uruchomionego połączenia ze stolicy Serbii do Krakowa w czerwcu br. W rozmowie z portalem rynek-lotniczy.pl Marek stwierdził, że narodowy przewoźnik Serbii rozważy też możliwość przywrócenia lotów do Warszawy, które zostały zawieszone w 2016 r. Jednak w pierwszej kolejności Marek chce na tej trasie nawiązać współpracę code-share z LOT-em.


- W tym momencie Polskie Linie Lotnicze LOT łączą Warszawę z Belgradem. Rozmawiamy o zawarciu umowy code-share. Uważamy, że taka współpraca jest bardziej sensowna. Warszawa to kierunek skrojony pod operacje odrzutowcem, a nasze odrzutowe samoloty latają do miejsc, gdzie możemy zanotować zysk. Prędzej czy później Warszawa dołączy do naszej siatki. W bliskiej przyszłości możemy pojawić się za to we Wrocławiu - powiedział Marek.

Air Serbia obsługuje loty regularne i czarterowe do ponad 70 miejsc docelowych w Europie, regionie Morza Śródziemnego, Ameryce Północnej, Azji i Afryce, w ruchu pasażerskim i towarowym. We współpracy z innymi liniami lotniczymi serbski przewoźnik oferuje także loty do międzynarodowych destynacji w Afryce, Ameryce Północnej, Australii i Azji. Oprócz lotniska im. Nikoli Tesli w Belgradzie, które jest główną bazą przewoźnika, Air Serbia lata także z portów lotniczych w Niszu i Krajlevie. Flota linii liczy 21 samolotów, z czego 15 to airbusy. W 2022 r. Air Serbia przewiozła 2,76 mln pasażerów.

Fot,: Materiały prasowe


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy