Air Serbia rozważa loty do Kantonu

3 sierpnia 2023 09:15
Narodowy przewoźnik Serbii jest zainteresowany otwarciem bezpośredniego połączenia lotniczego z Belgradu do Kantonu. Byłaby to druga trasa serbskiej linii do Chin.
Reklama
Air Serbia uzyskała zgodę od chińskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego na uruchomienie bezpośrednich lotów pomiędzy stolicami Serbii i chińskiej prowincji Guangdong. Linii przyznano prawa do realizowania trzech lotów tygodniowo pomiędzy Belgradem a Kantonem. Na tę chwilę, Air Serbia ma w swojej ofercie loty do miasta Tiencin, do którego lata raz w tygodniu, jednak od 31 października liczba rejsów na tej trasie wzrośnie do dwóch tygodniowo. Ponadto przewoźnik uzyskał prawa do uruchomienia bezpośrednich lotów do Szanghaju. Zarząd nie ukrywa, że połączenia do Chin są wysoko na liście priorytetów, i że wraz z pozyskaniem nowych samolotów, Air Serbia zwiększy swoją ofertę lotów do państwa środka. W planach są również kolejne kierunki w Ameryce Północnej, Japonia, a także Korea Południowa.

- Nie jest tajemnicą, że gdy tylko pozyskamy dodatkowe samoloty, zamierzamy dalej rozwijać się w Chinach, gdzie widzimy wiele możliwości. Wszystko zależy od rynku. Obecnie widzimy problemy w łańcuchu dostaw, ale spodziewaliśmy się tego latem. Naszym krótkoterminowym planem jest rozwój w mieście Tiencin, do którego już latamy. Ponadto mamy zapewnione pozwolenia na loty do Szanghaju i jesteśmy bliscy zdobycia również Kantonu. Mamy wiele miejsc docelowych w Chinach na naszej liście - mówi Jiri Marek, prezes linii Air Serbia.


Air Serbia posiada w swojej flocie dwa samoloty typu Airbus A330-200 i oczekuje na dostawę trzeciego. Są one wykorzystywane do obsługi tras dalekiego zasięgu, takich jak Nowy Jork-JFK, Chicago czy właśnie Tiencin. Ponadto linia rozważa pozyskanie dodatkowych maszyn, dzięki którym mogłaby ona rozwijać swoją siatkę połączeń dalekodystansowych, w tym właśnie Szanghaj czy Kanton.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy