Air Serbia i Turkish Airlines rozszerzają umowę codeshare

21 września 2023 09:00
Narodowi przewoźnicy Serbii i Turcji rozszerzają umowę codeshare. Obejmie ona łącznie blisko trzydzieści tras.
Reklama
Air Serbia rozszerzyła swoją współpracę codeshare z Turkish Airlines, umieszczając od dziś swój kod i numery lotów na trasach tureckiego przewoźnika między Stambułem i blisko dwudziestoma kierunkami w Turcji, na Bliskim Wschodzie, a także w Kanadzie i Brazylii. Trasami tymi są oczywiście Stambuł-Belgrad, a także trasy ze Stambułu do miast, takich jak Ankara, Adana, Antalya, Bodrum, Dalaman, Gaziantep, Gazipasa, Izmir, Kayseri i Trabzon w Turcji, Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Ałmaty w Kazachstanie, Amman w Jordanii, Kair w Egipcie, Tel Awiw w Izraelu, Toronto, Montreal i Vancouver w Kanadzie, a także Sao Paulo w Brazylii. Bilety można kupić na stronie internetowej Air Serbia. Podobnie na stronie tureckiego przewoźnika można kupić bilet na trasy obsługwane przez Air Serbia. Są to połączenia, takie jak Belgrad-Stambuł, Belgrad-Ankara, Belgrad-Izmir, Kraljevo-Stambuł, Nisz-Stambuł, a także trasy z serbskiej stolicy do miast, takich jak Nisz w Serbii, Banja Luka w Bośni i Hercegowinie, Tivat w Czarnogórze i Ochryda w Macedonii Północnej. Jak podkreślają przedstawiciele serbskiego przewoźnika, szczególnie ważna dla nich jest umowa codeshare na trasach do Kanady.

- Kontynuujemy rozwój naszej wieloletniej współpracy z Turkish Airlines. Dzięki nowemu rozszerzeniu umowy codeshare pasażerowie będą mieli między innymi możliwość podróży przez Stambuł do trzech największych i najważniejszych kanadyjskich metropolii. Obsługa Kanady ma ogromne znaczenie dla dużej diaspory z szerszego regionu Bałkanów, a także dla wszystkich innych, którzy chcą odwiedzić Kanadę w celach biznesowych lub turystycznych - powiedziała Ivana Miklja Mučalov, menedżerka ds. międzynarodowych połączeń linii Air Serbia.


Linie Air Serbia i Turkish Airlines podpisały pierwszą umowę codeshare w 2020 roku. Wówczas objęła ona poza trasą Belgrad-Stambuł krajowe trasy w Serbii i Turcji. Tym razem umowa obejmie również trasy międzynarodowe, które będą obsługiwane zarówno przez serbskiego, jak i tureckiego przewoźnika.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy