×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurolot: Q400 polecą dla linii BlueSky


Bombardiery Q400 Eurolotu obsłużą rejsy dla BlueSky Airlines z Kajmanów - dowiedział się Pasazer.com. W ramach współpracy polski przewoźnik wynajmie nowej linii dwa swoje Dashe.

Samoloty rozpoczną rejsy na Kajmanach w październiku 2014 r. i będą tam latać do listopada 2015 r., z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejny rok. Współpraca pomiędzy liniami opierać się będzie na zasadach ACMI (wynajem samolotu wraz z załogą). Dodatkowo, na czas leasingu Bombardiery będą przemalowane w barwy BlueSky Airlines. Eurolot będzie doradzał nowej linii lotniczej również w zakresie operacyjnym i technicznym.- Jako Eurolot jesteśmy bardzo dumni, że możemy wesprzeć operacyjnie inną linię lotniczą w tworzeniu de facto jej podstaw. Mamy profesjonalne załogi, doświadczonych techników i ekspertów w firmie. Dlatego jest to nie tylko duże wyzwanie, ale i satysfakcja, że możemy doradzać innym przewoźnikom na rynku jak rozpocząć działalność lotniczą – powiedział Tomasz Balcerzak, prezes Eurolotu.

Bombardiery będą wykonywać trasy międzynarodowe między wyspami na Morzu Karaibskim oraz do portów w Ameryce Łacińskiej (m.in. Panama City, Bogota, San Jose czy Cancun).


 
- BlueSky Airlines wybrały właśnie Eurolot jako partnera przy rozpoczęciu swojej działalności nie tylko ze względu na wysoko wykwalifikowaną załogę i profesjonalnych menadżerów, ale również biorąc pod uwagę doskonałą sprawność przy obsłudze Bombardierów Q400. Liczymy na długotrwałą i korzystną współpracę dla obu stron – powiedział Mark Ellinger, dyrektor zarządzający linii BlueSky.

BlueSky Airlines to nowa linia lotnicza na rynku Ameryki Środkowej, która dopiero co tworzy swoje struktury. Zespół Eurolotu (m.in. piloci Bombardierów oraz pracownicy działów jakości, technicznego i operacyjnego) będzie wspierał przewoźnika na Kajmanach w tworzeniu podstawowych procedur operacyjno-technicznych, zatrudnianiu personelu operacyjnego i technicznego, budowaniu bazy operacyjno-technicznej, szkoleniu stewardes i pilotów oraz certyfikacji AOC.

Piotr Bożyk
Fot. BlueSky Airlines, Piotr Bożykgość_f116a - Profil
gość_f116a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie