Eurolot: Q400 polecą dla linii BlueSky

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
17 kwietnia 2014 10:53
51 komentarzy
Reklama
Bombardiery Q400 Eurolotu obsłużą rejsy dla BlueSky Airlines z Kajmanów - dowiedział się Pasazer.com. W ramach współpracy polski przewoźnik wynajmie nowej linii dwa swoje Dashe.

Samoloty rozpoczną rejsy na Kajmanach w październiku 2014 r. i będą tam latać do listopada 2015 r., z możliwością przedłużenia kontraktu o kolejny rok. Współpraca pomiędzy liniami opierać się będzie na zasadach ACMI (wynajem samolotu wraz z załogą). Dodatkowo, na czas leasingu Bombardiery będą przemalowane w barwy BlueSky Airlines. Eurolot będzie doradzał nowej linii lotniczej również w zakresie operacyjnym i technicznym.- Jako Eurolot jesteśmy bardzo dumni, że możemy wesprzeć operacyjnie inną linię lotniczą w tworzeniu de facto jej podstaw. Mamy profesjonalne załogi, doświadczonych techników i ekspertów w firmie. Dlatego jest to nie tylko duże wyzwanie, ale i satysfakcja, że możemy doradzać innym przewoźnikom na rynku jak rozpocząć działalność lotniczą – powiedział Tomasz Balcerzak, prezes Eurolotu.

Bombardiery będą wykonywać trasy międzynarodowe między wyspami na Morzu Karaibskim oraz do portów w Ameryce Łacińskiej (m.in. Panama City, Bogota, San Jose czy Cancun).- BlueSky Airlines wybrały właśnie Eurolot jako partnera przy rozpoczęciu swojej działalności nie tylko ze względu na wysoko wykwalifikowaną załogę i profesjonalnych menadżerów, ale również biorąc pod uwagę doskonałą sprawność przy obsłudze Bombardierów Q400. Liczymy na długotrwałą i korzystną współpracę dla obu stron – powiedział Mark Ellinger, dyrektor zarządzający linii BlueSky.

BlueSky Airlines to nowa linia lotnicza na rynku Ameryki Środkowej, która dopiero co tworzy swoje struktury. Zespół Eurolotu (m.in. piloci Bombardierów oraz pracownicy działów jakości, technicznego i operacyjnego) będzie wspierał przewoźnika na Kajmanach w tworzeniu podstawowych procedur operacyjno-technicznych, zatrudnianiu personelu operacyjnego i technicznego, budowaniu bazy operacyjno-technicznej, szkoleniu stewardes i pilotów oraz certyfikacji AOC.

Piotr Bożyk
Fot. BlueSky Airlines, Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_1ffb8 2014-05-01 09:16   
gosc_1ffb8 - Profil gosc_1ffb8
Zalogi i obsluga techniczna beda sie czuli jak w domu w George Town. Obecnie jest tu spora polska spolecznosc. Emigranci pracuja w hotelach, restauracjach, itd. Kierowniczka jednego z bankow jest rowniez "nasza". Next sop - Polish Deli.
piotrek737 2014-04-18 23:59   
piotrek737 - Profil piotrek737
jimmyhkg: Od początku sezonu letniego i raczej się to nie zmieni. Ponadto część rejsów i w sezonie zimowym robiły. Choć od połowy lutego do 28 marca latały tylko E-170.
jimmyhkg 2014-04-18 21:49   
jimmyhkg - Profil jimmyhkg
Od kiedy Eurolot lata na waw-ktw? dzis zamiast E170 lecial Q400 :(
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy