×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


AF-KLM: Polska lepiej niż zakładanoFrancusko-holenderski koncern Air France-KLM przekroczył w ubiegłym roku cele sprzedażowe w Polsce. W tym roku spółka mierzy w nawet kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży w naszym kraju. Celuje w pasażerów tranzytowych i biznesowych. 

- Przychód z Polski jest generowany na poziomie 1/3 całego regionu Europy Środkowej, pracujemy na najwyższym poziomie. W 2013 roku osiągnęliśmy nasze cele sprzedażowe, a nawet je przekroczyliśmy – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Marcin Gielnik, przedstawiciel handlowy Air France-KLM. - Liczymy na kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży, jeżeli chodzi o sprzedaż z rynku polskiego.


Z Polski linie Air France i KLM oferują bezpośrednie połączenia wyłącznie z Warszawy do Paryża i Amsterdamu. W pierwszych trzech kwartałach 2013 r. (Urząd Lotnictwa Cywilnego nie opublikował całorocznych danych) przewoźnicy łącznie przewieźli ok. 158 tys. pasażerów (niecałe 1,5 proc. udziału w rynku). Było to mniej więcej tyle samo, ile rok wcześniej. AF zanotował minimalny wzrost, a KLM - lekki spadek. 

Gielnik podkreśla, że ok. połowa z pasażerów z Polski kontynuowała podróż z przesiadką w jednym z hubów AF-KLM. Koncern zachęca pasażerów m.in. nowym produktem pokładowym. Zmiany kabiny dotyczą wszystkich klas podróży. W tym roku poczują je przede wszystkim podróżni w klasie biznes. 

KLM rozpoczął już proces wymiany foteli w Boeingach 747-400, który ma zakończyć się w ciągu najbliższych tygodni. Na lato zaplanowana jest wymiana foteli w Boeingach 777-200ER. Air France zamierza rozpocząć proces wymiany od samolotów Boeing 777-200ER i 777-300ER, a pierwsze zmodernizowane samoloty rozpoczną loty na przełomie czerwca i lipca tego roku. W maju rozpoczną się zmiany w klasie pierwszej. 

Klient zauważy przede wszystkim nowe kabiny, wygodne fotele z nowym designem, formą przypominające kołyskę, co z pewnością wpłynie na poprawę komfortu podróży, zwłaszcza jeżeli chodzi o przelot nocny, czyli podczas snu. Standard spożywania posiłków na pokładzie również zostanie podniesiony - pojawią się nowe stoliki, zwiększona zostanie również przestrzeń na blaty i nogi – wylicza Gielnik.Łącznie w ramach programu "Best & Beyond" AF-KLM wyda na poprawę kabin 500 mln euro. Zmiany zostały wprowadzone po konsultacjach obejmujących 3,5 tys. osób, w tym pasażerów. 

Koncern Air France-KLM jest jedną z największych linii lotniczych świata. Jest notowany na giełdach Euronext w Paryżu i Amsterdamie. Udziałowcy instytucjonalni mają 56,9 proc. udziałów. 15,9 proc. akcji należy do państwa francuskiego. Kurs akcji (31.3, godz. 11:40) wynosi 10,76 euro. 

W 2013 r. AF-KLM zanotował stratę w wysokości 1,8 mld euro netto (349 mln euro po uwzględnieniu zdarzeń jednorazowych). Wynik operacyjny wyniósł 130 mln euro zysku, a EBITDA 1,86 mld euro przy przychodach wynoszących 25,5 mld euro. 

Dominik Sipinski/Newseria
fot. Dominik Sipinskigość_f1097 - Profil
gość_f1097
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie