×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Etihad zwiększył udziały w Aer Lingus


Linie Etihad Airways zwiększyły swoje udziały w Aer Lingus z obecnych 2.907 proc. do 3.019 proc. Wartość udziałów Etihadu w irlandzkim przewoźniku wyceniana jest na 37,6 mln dolarów amerykańskich.

Partnerstwo obu linii obejmuje także umowy code-share i wspólne zakupy z zakresu IT oraz części zamiennych do rodziny A320. W sezonie zimowym 2014/15 Etihad planuje także zwiększyć częstotliwość rejsów na trasie z Abu Zabi do Dublina z 12 do 14 rejsów tygodniowo.Zakup udziałów w Aer Lingus to już kolejna inwestycja Etihad Airways. W grudniu 2011 roku przewoźnik z Abu Zabi zwiększył swoje udziały w Air Berlin do 29 proc., w styczniu 2012 do 40 proc. w Air Seychelles, w sierpniu 2012 zwiększył swoje udziały w Virgin Australia do 6 proc., a w 2013 roku zakupił pakiet 49 proc. akcji Jat Airways, które przekształcił w Air Serbia, 24 proc. Jet Airways oraz 33 proc. Darwin Airline.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_f5aec - Profil
gość_f5aec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie