×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American zamawia E-Jety i CRJ-ty
American Airlines ogłosiły dziś (12.12) zamówienie 90 samolotów regionalnych: 60 maszyn E-175 wraz z prawami zakupu kolejnych 90 samolotów tego typu oraz 30 Bombardierów CRJ900 NextGen z opcją na kolejnych 40 maszyn tego typu. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 4 mld dolarów amerykańskich, a jeżeli opcje zostaną wykorzystane wzrośnie do 9 mld dolarów.Warto dodać, że linia American Airlines zamówiła ulepszoną wersję modelu 175, którą roboczo i nieoficjalnie nazwano "E-175 Plus". Wariant Plus ma posiadać poprawioną wydajność paliwową o ponad 5 proc. w porównaniu z obecnie produkowanym modelem. Lepsze osiągi maszyny mają być możliwe dzięki ulepszonym silnikom GE, a także nowemu kształtowi wingletów.Embraery 175 i Bombardiery CRJ900 będą obsługiwane pod regionalną marką American Eagle i kolejno zabiorą na pokład 76 i 79 pasażerów. Dostawy E-Jetów rozpoczną się w pierwszym kwartale 2015 roku, natomiast Bombardierów w drugim kwartale 2014 roku.

Zamówione maszyny zastąpią 119 Bombardierów CRJ-200 należących do linii Air Wisconsin i PSA Airlines, które obecnie wykonują loty w barwach US Airways Express.

Piotr Bożyk
Fot. Embraer Mediagość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie