Etihad Regional poleci z Polski

17 listopada 2013 16:15
129 komentarzy
Reklama
Linie lotnicze Etihad wchodzą do Polski! Jednak nie do Warszawy i nie z rejsami do Abu Zabi. Przewoźnik pod marką Etihad Regional będzie oferował od 1 kwietnia loty z Poznania i Wrocławia do Berlina (Tegel). 

W związku z inwestycją Etihad Airways w regionalną linię Darwin Airlines i utworzeniu marki Etihad Regional szwajcarski przewoźnik ogłosił dziś (17.11) w Dubaju 21 nowych tras, w tym dwie do Polski. 

Nowe trasy obsłużą samoloty Saab 2000, które mogą zabrać na pokład 50 pasażerów.

- To jest krok naprzód i duża zmiana dla Etihad Airways. Z naszym nowym partnerem Darwin Airline, tworzymy unikalne podejście do rozwoju sieci dla linii lotniczych. Obywatele Unii Europejskiej, w tym także Polski będą mogli podróżować z wielu mniejszych zakątków Europy przez Abu Dhabi i skorzystać z naszych połączeń na cały świat - powiedział Pasazer.com James Hogan, prezes Etihad Airways.Połączenia są związane z nową strategią linii Etihad, która chce dostarczać pasażerów z mniejszych rynków w Europie do swoich hubów. Europejskim portem przesiadkowym Etihad ma być Zurych, ale równie ważny będzie Berlin. Przewoźnik z Abu Zabi posiada bowiem 29,21 proc. udziałów w Air Berlin


O połączeniach Air Berlin do portów regionalnych w zachodniej Polsce spekulowano od dawna, ale przewoźnik nigdy nie potwierdził zainteresowania tymi trasami. Teraz, dzięki ekspansji największego udziałowca, berliński przewoźnik powalczy o podróżnych z Poznania i Wrocławia. Obydwa te miasta mają bardzo dobre połączenia drogowe, a Poznań także kolejowe z Berlinem. Nie ulega wątpliwości, że chodzi wyłącznie o pasażerów tranzytowych, którzy będą mogli korzystać z bogatej oferty lotów po Europie, a także transatlantyckich. Z przesiadką w Abu Zabi możliwe będą również rejsy np. do Azji i Australii. 

Wejście Etihad Regional to kolejny pojedynek w walce o polskie regiony. Jeśli Polacy przekonają się do latania z Air Berlin, pasażerów może stracić przede wszystkim Lufthansa, a także LOT. Warto pamiętać, że berlińska linia ma często bardzo atrakcyjne ceny.

Piotr Bożyk, Dominik Sipiński
fot. Oliver Richter, Etihad 

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_0372c 2013-12-01 16:03   
gosc_0372c - Profil gosc_0372c
Congrats to Etihad Crew for being named the World's Leading Cabin Crew at the 2013 World Travel Awards!
gosc_e35ec 2013-11-26 00:33   
gosc_e35ec - Profil gosc_e35ec
no to tylko marzyć teraz o POZ-BER-ZRH - to by było idealne!
gosc_d3cfe 2013-11-24 17:44   
gosc_d3cfe - Profil gosc_d3cfe
Etihad pokazuje własny sposób na skonsumowanie części polskiego rynku i warszawscy przewoźnicy mogą się uczyć rozwoju ... dobrze, że porty regionalne idą własną drogą.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy