Dyskusja: Jakie ma być nasze forum?

13 lipca 2013 23:39
123 komentarzy
Reklama
Tylko dla zarejestrowanych użytkowników czy także dla anonimowych gości? Może powinniśmy wprowadzić weryfikację użytkowników? Jeśli tak to jaką? Zadajemy Wam pytanie: Jakie ma być forum Pasazer.com?

Nieważne, czy dyskusja toczy się o kondycji LOT-u, o lotnisku w Lublinie czy o wypadku lotniczym - ten temat pojawia się niemal zawsze. Część Czytelników Pasazer.com udzielających się na forum chce, by wszyscy komentowali z zarejestrowanych kont. Inni bronią dostępu dla niezarejestrowanych "gości" ukrytych za anonimowymi kodami.Planując zmiany na forum postanowiliśmy skonsultować się z Wami - naszymi Czytelnikami. To Wy komentujecie żywo nasze artykuły, więc chcemy, by forum odpowiadało jak największej liczbie spośród Was. Chcemy być lepsi - nie tylko pod względem jakości artykułów, ale i jakości dyskusji na forum. A z tym różnie bywa.

Z naszej obserwacji wynika, że użytkownicy zarejestrowani zwykle komentują bardziej merytorycznie i mniej angażują się w słowne przepychanki - choć są od tego wyjątki.

Obecnie wszystkie komentarze "gości" przechodzą moderację przed ich publikacją. Około 1/3 tych wpisów kasujemy, gdyż nie zawierają żadnych uwag merytorycznych lub wręcz otwarcie obrażają innych użytkowników. Mniej więcej taki sam odsetek wpisów "gości" to wartościowe kontrybucje do dyskusji.

Moderacja komentarzy gości zajmuje nam coraz więcej czasu. Coraz więcej pojawia się również hejterskich wpisów z którymi coraz trudniej nam walczyć.

Wśród rozwiązań, o których możemy myśleć są takie propozycje jak:
  • utrzymanie obecnego modelu forum;
  • wprowadzenie możliwości komentowania wyłącznie przez użytkowników zarejestrowanych;
  • weryfikacja rejestrowanych kont - badania pokazują, że dzięki skojarzeniu danych "rzeczywistych" z wirtualnym kontem internauci są mniej skorzy do utarczek słownych i wycieczek osobistych na forum (możliwe są różne formy weryfikacji, w tym poprzez FB, niewielką wpłatę przelewem czy przesłanie skanu dokumentu).
Jesteście skłonni się weryfikować? Jeśli tak to w jakim stopniu?

Prosimy Was również o inne propozycje podniesienie jakości forum.

Zależy nam na tym, byście napisali więcej niż tylko "tak" lub "nie" dla ograniczenia dostępu. Powiedzcie, dlaczego tak uważacie, przedstawcie swoje argumenty, przekonajcie nas, że warto (lub nie) wprowadzić zmianę.

Prosimy Was o opinię na temat preferowanego dostępu do forum Pasazer.com. Możecie to zrobić w komentarzach do tego tekstu, poprzez nasz fanpage w portalu Facebook.com lub w mailach do redakcji.

Pomóżcie nam zmieniać forum Pasazer.com na lepsze.

Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
moderator 2013-08-29 14:51   
moderator - Profil moderator
Za wszystkie opinie dziękujemy i wykorzystujemy je w budowie nowego forum. Nowa odsłona niebawem:)
marcowy 2013-08-29 14:47   
marcowy - Profil marcowy
no właśnie, 120 postów i żadnej reakcji ? To po cholerę wszyscy się produkowali ?
loblktkwkrk3xw 2013-08-29 14:42   
loblktkwkrk3xw - Profil loblktkwkrk3xw
Haaaaaaaaaaaaaaaaloooooo!!!
Redakcjo!!!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy