Dyskusja: Jakie ma być nasze forum?

Dyskusja: Jakie ma być nasze forum? Tylko dla zarejestrowanych użytkowników czy także dla anonimowych gości? Może powinniśmy wprowadzić weryfikację użytkowników? Jeśli tak to jaką? Zadajemy Wam pytanie: Jakie ma być forum Pasazer.com?Nieważne, czy dyskusja toczy się o kondycji LOT-u, o lotnisku w Lublinie czy o wypadku lotniczym - ten temat pojawia się niemal zawsze. Część Czytelników Pasazer.com...
13/07/2013 23:39   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
moderator 2013-08-29 14:51   
moderator - Profil moderator
Za wszystkie opinie dziękujemy i wykorzystujemy je w budowie nowego forum. Nowa odsłona niebawem:)
marcowy 2013-08-29 14:47   
marcowy - Profil marcowy
no właśnie, 120 postów i żadnej reakcji ? To po cholerę wszyscy się produkowali ?
loblktkwkrk3xw 2013-08-29 14:42   
loblktkwkrk3xw - Profil loblktkwkrk3xw
Haaaaaaaaaaaaaaaaloooooo!!!
Redakcjo!!!!
loblktkwkrk3xw 2013-08-05 16:35   
loblktkwkrk3xw - Profil loblktkwkrk3xw
Halo! HALO!!! Redakcjo!!! Czekamy!!!
malin 2013-07-23 15:42   
malin - Profil malin
Jakieś wnioski redakcjo? Podsumowanie dyskusji, planowane zmiany? Głosów już padło wiele...
gosc_8051f 2013-07-22 22:05   
gosc_8051f - Profil gosc_8051f
Czytam pasazera od lat. Nie komentuję, bo nie mam nic ciekawego do powiedzenia (jestem laikiem, który nawet lata nie tak często, jak by chciał). Ale przez te lata, czytając dyskusje wielu zalogowanych użytkowników, dowiedziałem się bardzo dużo. Za to przez ostatnie ok. 2 lata, od niezalogowanych nie dowiedziałem się właściwie nic. Nawet jak mieli rację (vide gość, który gdzie się dało trąbił od miesięcy, że Wizz zostanie na Okęciu), to nie były to rzeczy dla mnie przełomowe. Po prostu informacje, które się czasami sprawdziły - to wszystko. Od dłuższego czasu, komentarzy powoli nie da się czytać. Różni użytkownicy zgłaszali to wielokrotnie. Symptomatyczne, że redakcja zajęła się tym dopiero, gdy sama zaczęła tracić coraz więcej czasu na moderację wpisów "gości". Wcześniej widać ta sama redakcja, na czas i komfort swoich czytelników nie zwracała uwagi. Otóż właśnie dlatego, droga redakcjo, powinniście wrócić do wpisów tylko i wyłącznie zalogowanych użytkowników (żadnych weryfikacji, logowanie wystarczy). Przełóżcie ten swój "brak czasu" na taki sam brak czasu czytelników. Nawet jak od czasu do czasu jakiś "gość" napisał coś sensownego, to był to raczej wyjątek potwierdzający regułę, że większość gości po prostu tu śmieciła. Zupełnie nie przemawia do mnie pseudoargumentacja, że "fachowcy z branży czasami muszą pozostać anonimowi". A co, jak się zalogują jako "Jaś Fasola" albo "Richard Branson", to nagle przestaną być anonimowi? Nie możecie pisać z pracy, bo pracodawca monitoruje internet - to piszcie do cholery z domu. Albo ze smartfona. Jest iks możliwości. Poza tym, jednym z użytkowników, którego wpisy najbardziej sobie ceniłem, był właśnie zalogowany fachowiec z branży, który jakiś czas temu chyba dał sobie spokój z walką z "gośćmi" (strzelam i wnioskuję z wpisów - nigdy człowieka na oczy nie widziałem ani nie miałem przyjemności rozmawiać). Był to 747-400er i cholernie mi jego wpisów brakuje. Wszystkie wpisy gości wzięte razem do kupy, nie nauczyły mnie o lotnictwie tego, co wpisy tego użytkownika. Oczywiście nie oznacza to, że jak się ktoś zaloguje, to znaczy, że już fachura i wszystkie rozumy pozjadał. Ale już po krótkim a wnikliwym czytaniu tych komentarzy naprawdę widać, kto z zalogowanych pisze z sensem, a kto nie. Można odróżnić i samemu brać sobie na to stosowną poprawkę. A nawet jak czasami musieliście niektórych zalogowanych utemperować (np. humbaka), to i tak wnosił on więcej do tego forum, niż banda "gości_qwertyuiopasdk4 6295nxbvgsy48wjdbcgduwiehr7 rgbbnujemujedzikiewęże". Przynajmniej wiadomo było, kto jest elementem lokalnego folkloru tego forum ;-) Mieliście kiedyś zjazdy użytkowników - od lat o nich nie czytałem. To też symptomatyczne. Nie zgadzam się, że było to "kółko wzajemnej adoracji", bo dyskusje tu czasami bywały gorące, ale i tak poniżej pewnego merytorycznego poziomu generalnie nie schodziły. Obecnie najczęściej bywają już tylko gorące. A jak ktoś marudzi nad "kółkiem wzajemnej adoracji", to niech się nie boi - jak ma coś ciekawego do powiedzenia i umie to sprzedać, to żadne kółko nie powinno mu być straszne. I na koniec poparcie dla kogoś, kto tu pisał o konieczności całkowitej apolityczności: pełne poparcie, bo nawet zalogowani (np. niejaki "wojtek"), swymi durnymi wtrąceniami "niby to na marginesie", potrafili popsuć cały wątek. Podsumowując: logowanie, bez weryfikacji i dalsza moderacja.
pioter 2013-07-22 12:48   
pioter - Profil pioter
Anonimowi z moderacją, dostęp bez ograniczeń dla zarejestrowanych. Jeśli moderacja zajmuje za dużo czasu, to niestety ograniczyć dostęp dla anonimów lub dać uprawnienia moderacyjne zaprawionym, wykazujących się stażem użytkownikom.
Ale trzeba też wprowadzić system ostrzeżeń, bo zarejestrowany nie znaczy zawsze "normalny" - za nieodpowiedzialne zachowanie przydzielić np. akumulator z B787, zbierzesz trzy akumulatory - uziemić konto. Wszystko.
usuniety 2013-07-19 16:27   
usuniety - Profil usuniety
gosc_16e1d: to po cholerę się wypowiadasz tutaj, skoro wiesz, że "pracodawca non stop inwigiluje nas w necie."? Jak nie namierzy Cię po nicku, to namierzy Cię po IP, proste. Nikt w sieci internet NIE JEST anonimowy.
gosc_16e1d 2013-07-18 15:36   
gosc_16e1d - Profil gosc_16e1d
A ja jestem pracownikiem lotnictwa i zdecydowanie nie zamierzam się rejestrować. Mój pracodawca non stop inwigiluje nas w necie.
banan86 2013-07-18 10:40   
banan86 - Profil banan86
chciałbym w tym miejscu to co pisałem w komentarzach odnośnie decyzji Wizzaira: uważam, że bardzo potrzebny jest dział OFF TOPIC na bezproduktywne dyskusje które nie są związane bezpośrednio z lotnictwem. Zwłaszcza dla "wielbicieli" krytykowania coniektórych miast i regionów naszego kraju - a to ma niewielki związek z tematyką tego portalu :) I ten dział musi być wyraźnie oddzielony od wolnych wątków - bo te z założenia zakładamy na tematy lotnicze
betard 2013-07-17 15:22   
betard - Profil betard
Witajcie, dołączyłem do grona czytelników Pasażera stosunkowo niedawno. Jak tylko tu trafiłem to uznałem, że to portal "dla mnie". Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to się zarejestrowałem.
Tematyka bliska moim zainteresowaniom, możliwość poczytania opinii innych użytkowników i forum, które z dnia na dzień coraz bardziej mnie pisząc wprost drażniło... Uważam, że poziom dyskusji niewiele różni się od tego na Onecie. Nie piszę dużo postów bo i wiedzy nie mam zbyt rozległej a zapytać o cokolwiek jest bardzo ryzykowne bo nadzianie się na odpowiedź, że znajdę to w google jest stuprocentowe. Zapewniam Was, że wiem co to google a założyłem, że właśnie to po jest forum i to tak specjalistycznego portalu, żeby właśnie podyskutować czy dopytać. Ale zrozumiałem i dostosowałem się. Raczej czytam a nie piszę.
Reasumując uważam, że dostęp do komentowania, wyrażania opinii, dyskutowania powinien być ograniczony tylko do osób zarejestrowanych.

PS. Sugeruję stworzenie programu lojalnościowego dla zarejestrowanych użytkowników Pasażera. Dogadajcie się z Liniami, lotniskami, towarzystwami, agencjami, biurami podróży, wyszukiwarkami lotów i być może w zamiana za opłaty dajcie dobrym i sensownym użytkownikom Pasażera benefity. Zaoferujcie w zamian wszystkim dającym benefity czy upusty preferencyjne warunki reklamy. A być może znajdą się także chętni na przekazanie swoich danych w zamiana za benefity? ja bym się zgodził...
marcowy 2013-07-17 10:35   
marcowy - Profil marcowy
Po prostu przy wpisywania komentarza użytkownik sam wybierałby sobie nicka i koniec. W ten sposób - dla chcących być w jakikolwiek sposób rozpoznawanymi w dyskusji - uniknęlibyśmy sytuacji że nie wiemy z kim rozmawiamy. A niedogodność związana z moderacją tej wypowiedzi i dłuższym czasem do jej ukazania się na forum może spowodowała by w przyszłości chęć zalogowania się do portalu.
marcowy 2013-07-17 10:27   
marcowy - Profil marcowy
zgadzam się całkowicie z spotterem. jest mi to obojętne czy dany użytkownik jest zalogowany czy też nie ale powinna być mozliwość używania tego samego nicka dla niezalogowanych użytkownilkow
humbak 2013-07-17 10:22   
humbak - Profil humbak
rejestracja, weryfikacja, moderacja
gosc_ee431 2013-07-17 09:10   
gosc_ee431 - Profil gosc_ee431
A po cholerę się logować, nie widzę ŻADNYCH KORZYŚCI z posiadania profilu. Nie mam też profilu na Fejsie czy NK, tak mi jest lepiej. Ważne by wypowiadać się na temat z sensem, kulturą i szacunkiem wobec innych forumowiczów. Poza tym wkurzają mnie pyskówki między zalogowanymi forumowiczami, na zasadzie kto jest mądrzejszy. Dlatego tym bardziej nie zamierzam zakładać konta.
Może wprowadzić główną zasadę - jedna obszerna wypowiedź na dany temat z tego samego IP... Skończy się zawalanie wątku zbędnymi wypowiedziami.
robsonc 2013-07-17 08:26   
robsonc - Profil robsonc
Zgadzam się z Kitsune - jeśli zrobimy pełną identyfikację - stracimy anonimowych userów z branży będących kopalnią wiedzy.
Wprowadziłbym jasne zasady forum i moderatorów publicznych którzy będa czuwac nad treściami i merytoryką komentarzy. Oprócz tego pamietajcie, że zbierając dane osobowe podlegacie pod ustawę o ochronie danych osobowych i musicie spełniać określone wymagania. Oczekując skanów dokumentów wystawiacie użytkowników i siebie na dodatkowe ryzyko związane z kradzieża danych.
misiok 2013-07-17 07:34   
misiok - Profil misiok
Bardzo ewentualnych oponentów przepraszam, ale zaczynam mieć dość argumentów o ludziach "z branży", którzy koniecznie muszą być anonimowi. Czy ktoś tu nakazuje podawanie imienia, nazwiska, stanowiska i firmy w której pracujemy? Bo zaczynam takie odnosić wrażenie.
usuniety 2013-07-17 07:01   
usuniety - Profil usuniety
Moim zdaniem problem nie leży w tym, czy ktoś jest zarejestrowany czy nie, tylko w braku wzajemnego szacunku. Poza tym nie sądzę aby osoby zarejestrowane wykazywały się szczególną fachowością, zwykle jedynie wykazują się wybujałym ego. Jakoś nie zauważyłem by rejestracja powstrzymywała dziecinadę typu "boeing jest ładniejszy niż airbus" i tym podobne dyskusje. Stąd też uważam, że powinno się pozwolić na komentarze osobom niezarejestrowanym, gdyż takie komentarze od osób z branży, które nie chcą się ujawniać mogą być cennym źródłem informacji.
Jeżeli kogoś martwi zalew komentarzy od niezarejestrowanych osób to może wprowadzić limit takich komentarzy? Na przykład Na jeden komentarz zarejestrowanego uczestnika mogą przypadać tylko 2 komentarze niezarejestrowane, a gdy a liczba zostanie przekroczona to nie ma możliwości dodawania komentarza niezarejestrowanego do czasu gdy zarejestrowany użytkownik doda komentarz? Wiem, brzmi to dziwnie, ale myślę że taki system mógłby działać.
gosc_a6f07 2013-07-16 13:58   
gosc_a6f07 - Profil gosc_a6f07
kwestia merytorycznosci/niemerytorycznosci dyskusji, hejterowania i ubnizania innym lub wysokiej kultury dyskusji nie za lezy od tego, czy ktos jest zarejestrowany czy jest gosciem. Bezgraniczne uwielbienie Ryanair'a, Wizzair'a, OLT, LOTu, eurolotu (kiedy doskonale widac, ze te robia ludzi w balona), koniecznosc budowy lotniska w 'kazdej' gminie znalezc mozna zarowno w wypowiedziach zarejestrowanych forumowiczow jak i gosci. Podobnie jest z hejterowaniem i ubnizaniem innym - zdarza sie zarowno zarejestrowanym, jak i gosciom w rownym stopniu. Podobnie jak komentarze wysoce merytoryczne pojawia sie w obu grupach: zarowno wsrod zarejestrowanych, jak i gosci. To forum nie ma szans byc merytoryczne, jesli wypowiadaja sie ludzie, ktorzy wierza w bajki, 'kupuja' papke marketingowa i nie znaja co najmniej podstaw na jakich dziala lotnictwo. Jezeli nie sciagniecie ludzi, ktorzy cokolwiek wiecej wiedza o lotnictwie i sie tym zajmuja zawodowo to nic na tym forum sie nie zmieni, nawet jesli bedzie sie trzeba zarejestrowac i poddac weryfikacji. NIski poziom dyskusji wynika stad, ze glowna role odgrywaja tu za czesto emocje i 'uwielbienie wlasnego regionu i uznawanie go za pepek swiata', a nie merytoryka. Przewaznie na forum widac obraze majestatu, jesli ktos wyrazi sie zle o innym regionie. Sa dwie drogi: albo moderatorzy - profesjonalisci, albo niebyt i dalsze obrzucianie sie wyzwiskami.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy