×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Rzecznika zastąpią dwie osobyMarek Kłuciński, dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT ponad miesiąc temu złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. W ramach restrukturyzacji od dziś (1.07) jego stanowisko obejmą dwie osoby. Nowym dyrektorem biura komunikacji został Robert Moreń, do niedawna szef komunikacji w Banku Pekao SA. Rzecznikiem prasowym zaś Barbara Pijanowska-Kuras, dotychczas dyrektor zarządzający agencji imedia PR. 

- Rozdzielenie funkcji rzecznika od funkcji dyrektora biura komunikacji korporacyjnej jest zgodne z dobrą praktyką rynkową i powszechne zarówno wśród linii lotniczych, jak i innych korporacji świadczących usługi dla klientów, zwłaszcza tych, które są w centrum społecznego zainteresowania - wyjaśnia biuro prasowe przewoźnika w rozmowie z Pasazer.com

Przewoźnik podkreśla, że realizacja Planu Restrukturyzacji wymaga znacznie większego wysiłku i koordynacji przekazów do poszczególnych grup odbiorców.

W obecnym intensywnym okresie działań komunikacyjnych związanych z restrukturyzacją rzecznik prasowy skupi się wyłącznie na kontaktach z mediami. Pozostają inne istotne aspekty komunikacji, takie jak komunikacja do pracowników, relacje instytucjonalne i koordynacja współpracy komunikacyjnej pomiędzy jednostkami LOT, spółkami z otoczenia firmy oraz z właścicielem, czyli Ministerstwem Skarbu.Robert Moreń, trafił do LOT-u po 10 latach pracy w Banku Pekao SA, gdzie był rzecznikiem prasowym, a potem dyrektorem zarządzającym, szefem Departamentu Komunikacji Korporacyjnej. Nadzorował komunikację zewnętrzną i wewnętrzną Banku, zarządzanie brandem oraz relacje z mediami. Był także członkiem Komitetu Wykonawczego Identity&Communication Grupy UniCredit. W 2007 roku, jako rzecznik prasowy, pracował nad połączeniem z Bankiem BPH, największą fuzją bankową w historii Europy Środkowo Wschodniej. Nowy szef komunikacji LOT-u ma 21 lat doświadczenia w dziennikarstwie, public relations i komunikacji korporacyjnej. W 1993 roku otrzymał nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i German Marshall Fund za najlepszy debiut dziennikarski w tygodnikach "Spotkania" i "Polityka". Potem pracował m.in. w Życiu Warszawy, Faktach TVN oraz Newsweeku. Jest stypendystą amerykańskiego Institute of International Education. Oprócz geografii ekonomicznej na Uniwersytecie Warszawskim (1992) ukończył dziennikarstwo na Oklahoma State University (1997). W czasie studiów publikował m.in. w USA Today i Polityce. Przez osiem lat był członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Stypendystów Fulbrighta 

- W LOT dzieje się dużo dobrego. Praktycznie co tydzień wprowadzamy nowe udogodnienia dla podróżnych. Pracujemy też intensywnie nad wewnętrzną restrukturyzacją spółki. Chcemy, by o tym wszystkim doskonale wiedzieli zarówno nasi pasażerowie, partnerzy biznesowi, jak i pracownicy. Dlatego sięgnęliśmy po specjalistów od zarządzania komunikacją zmiany – powiedział Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT S.A. Drugą osobą w zespole jest Barbara Pijanowska-Kuras, która przeszła do LOT-u ze stanowiska dyrektora zarządzającego agencji imedia PR, w której zajmowała się szeroko rozumianą komunikacją, szczególnie w zakresie komunikacji zmiany, komunikacji kryzysowej i relacji z mediami. W ostatnich latach realizowała projekty dla wielu branż m.in. ubezpieczeniowej, medycznej, FMCG, energetycznej, hotelarskiej, szkoleniowej i motoryzacyjnej. 

Pełniła funkcje rzecznika prasowego kilku firm m.in: Orbis S.A podczas Euro 2012, 4Life Direct, Berlitz a także akcji CSR np. "Umiem pomóc" Grupy LUX MED. Prowadziła liczne szkolenia m.in. z wystąpień publicznych i relacji z mediami. Była współzałożycielem 4 communication group, a w ramach grupy prowadziła również projekty marketingowe głównie w zakresie budowania świadomości marek i wsparcia sprzedaży. Wcześniej przez wiele lat była związana z dziennikarstwem. Jako dziennikarz, szef działu informacji i redaktor prowadzący pracowała m.in w Radiu Kolor i Życiu Warszawy. Współpracowała również z TVP 2. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, była słuchaczką podyplomowych studiów PR i komunikacji biznesowej na SGH. 

Chciałbym podziękować Markowi za jego zaangażowanie i profesjonalizm w trudnych momentach przez jakie wspólnie przechodziliśmy – powiedział Mikosz. 

Priorytetami w komunikacji PLL LOT będą bardziej proaktywna i bliższa współpraca z mediami, komunikacja wewnątrz spółki, a także budowanie trwałych zewnętrznych relacji instytucjonalnych - podaje w komunikacie prasowym LOT.gość_c0e23 - Profil
gość_c0e23
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie