Paris Air Show w obiektywie Pasazer.com

28 czerwca 2013 22:20
2 komentarze
Reklama
Kilka dni temu zakończył się 50. Paris Air Show 2013. W związku z tym zapraszamy Was na fotorelację z tej imprezy.Paris Air Show to brzmi tłumnie...W poniedziałek na otwarciu salonu lotniczego obecny był Jean-Marc Ayrault, Premier Francji.Nasze miejsce pracy tzw. mózg press center.To właśnie z tego miejsca tworzyliśmy artykuły oraz informowaliśmy czytelników o nowościach z pokazów.Pawilon EADS, w którym został pokazany m.in. kokpit Airbusa A350.Na słowa uznania i pochwały zasługuje pawilon CSeries Bombardiera.Przenosimy się do hal wystawowych, które robiły niesamowite wrażenie. W tym roku mogliśmy zobaczyć rekordową liczbę aż 2215 wystawców z całego świata.

Można było zobaczyć z bliska prawdziwe silniki samolotów.

Modele samolotów z przekrojami wnętrza.

A także wiele wiele innych ciekawych aspektów lotnictwa.Można było zobaczyć także pełnowymiarowe golenie maszyn.Był też polski akcent. Województwo podkarpackie, Rzeszów i Dolina Lotnicza zaprezentowały wspólne stoisko.- Chcemy pokazać się jako region innowacyjny, nowoczesny i przede wszystkim naszą "inteligentną specjalizację" czyli lotnictwo – mówił podczas otwarcia stoiska Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego..

Na stoisku Podkarpacia prezentował się m.in motoszybowiec z napędem elektrycznym AOS-71 (wspólne przedsięwzięcie Politechniki Rzeszowskiej i Politechniki Warszawskiej), Imitator Celu Powietrznego MJ-7 Szogun produkowany przez firmę Eurotech z Mielca.To bezzałogowa platforma powietrzna wyposażona w cyfrowego autopilota, zapewniającego autonomiczne i bezpieczne realizowanie zaplanowanych zadań szkoleniowych, a także przekładnię mocy odpowiedzialną za pracę systemów wspomagających silniki oraz inne systemy w samolotach. Produkowana przez firmę Hispano-Suiza Polska w Sędziszowie Małopolskim.Warto dodać, że Rosja bardzo dobrze zaprezentowała się na tegorocznym salonie. Połączone stoisko wszystkich rosyjskich producentów przykuwało dużą uwagę.

Przenieśmy się teraz na uliczki pomiędzy halami. Niestety pogoda jaka nam towarzyszyła była w tzw. kratkę. Padał deszcz, a potem na wyglądało słońce i było bardzo duszno. Imprezę na pewno ratowały liczne atrakcje jak konferencje prasowe czy chociażby zwiedzanie samolotów, które pojawiły się na paryskiej imprezie.Ciekawostka od firmy AgustaWestland tzw. "Project Zero".

Na pokazach, tuż obok ATR-a linii Avianca, pojawił się słynny samochód - DeLorean.Widok z lotu ptaka na płytę postojową lotniska Paris Air Show 2013.Już niebawem zaprosimy Was na fotorelację typowo lotniczą, w której zaprezentujemy wszystkie pokazy dynamiczne tegorocznej imprezy.

Polecamy także nasze podsumowania imprezy: "Podsumowanie Paris Air Show 2013" oraz "Paryż: Podsumowanie zamówień".

Piotr Bożyk
Fot. Marlena Rumniak, Justyna Żyła, Piotr Bożyk, GIFAS

Ostatnie komentarze

cani 2013-07-02 08:15   
cani - Profil cani
Pasażerze, czemu usuwasz moje komenty i blokujesz możliwość komentowania pod danym wątkiem? Czyżbyście zatrudnili cenzora rodem z PRL'u?
wb-dy 2013-06-29 10:46   
wb-dy - Profil wb-dy
Na targach swoje stoisko mialo takze wojewodztwo Wielkopolskie razem z Wielkopolskim Klastrem Lotniczym oraz firmami i uczelniami z regionu
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy