×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar zamawia kolejne Boeingi 777Qatar Airways oraz Boeing ogłosili dziś zamówienie na dziewięć samolotów typu B777-300ER. To kolejne maszyny tego typu we flocie katarskiego przewoźnika - linia ma już 22 B777-300ER. Zamówienie jest warte 2,8 mld dolarów według cen katalogowych.


Po potwierdzeniu nowego zamówienia liczba Boeingów 777 wszystkich typów, na które oczekuje Qatar Airways, wzrośnie do 16. Z dziewięciu nowych samolotów dwa zostały zamówione już wcześniej, ale nie ujawniono wtedy, dla której linii są one przeznaczone. 

Zgodnie z informacją prasową Boeinga, Qatar Airways korzysta w tej chwili z 35 Boeingów 777: 22 B777-300ER, dziewięciu B777-200LR oraz czterech w wersji cargo. Akbar al Baker, prezes Qatar Airways, podkreślił, że samoloty tego typu stanowią trzon floty przewoźnika i umożliwiają obsługę wielu tras, m.in. do Ameryki Północnej oraz rejonu Australii i Pacyfiku. Według niego najważniejsze zalety samolotów to ich niezawodność oraz efektywność kosztowa.

- To zaszczyt, że Qatar Airways wybrał Boeinga 777 jako flagowy typ samolotu do obsługi połączeń długodystansowych - powiedział Ray Conner, prezes Boeing Commercial Aircraft.

Z uwagi na duże zapotrzebowanie Boeing musiał w lutym tego roku zwiększyć tempo produkcji Boeingów 777 do 8,3 sztuk miesięcznie, czyli 100 samolotów rocznie. Do linii lotniczych dostarczonych łącznie zostało już ponad 1100 Boeingów 777. Łączna liczba zamówień w tej chwili to 1452 sztuki dla 68 operatorów. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie