Z Rzeszowa do Rzymu i Paryża

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 maja 2013 10:05
74 komentarzy
Reklama

Linie lotnicze Eurolot uruchomią nowe połączenia z lotniska w Rzeszowie do Włoch i Francji. Od września br. przewoźnik rozpocznie loty z Jasionki do Rzymu (Fiumicino) oraz do Paryża (Beauvais).
Loty na obydwu trasach będą wykonywane dwa razy w tygodniu samolotami typu typu Bombardier Q400 NextGen.

Rejsy do Paryża, jak i do Rzymu odbywać się będą - począwszy od 3 września – dwa razy w tygodniu. Do stolicy Francji polecimy we wtorki o godz. 07:15 oraz w soboty o godz. 07:00, a do Włoch – we wtorki o godz. 14:20 i w soboty o godz. 14:05.

- Kontynuujemy rozbudowę siatki połączeń Eurolotu. Cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom nowe kierunki i wierzę, że te dwie nowe trasy ucieszą zarówno mieszkańców Rzeszowa, jak i całego województwa podkarpackiego – mówi Mariusz Dąbrowski, Prezes Zarządu Eurolot SA.- Jest to dla nas wspaniała i niezmiernie ważna wiadomość, bowiem od dawna pracowaliśmy nad tym, aby Rzeszów był bezpośrednio połączony z europejskimi stolicami – Paryżem i Rzymem. Jestem bardzo zadowolony z rozmów z Eurolotem i decyzji przewoźnika o zagospodarowaniu tych tras – podkreślił Stanisław Nowak, prezes zarządu Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka".

Zdaniem prezesa Nowaka samoloty bardzo szybko zapełnią się pasażerami nie tylko z Podkarpacia.

- Od wielu lat Paryż i jego okolice są miejscem zamieszkania dużej grupy emigrantów z Polski południowo-wschodniej, którzy na pewno z radością skorzystają z możliwości, jakie daje połączenie lotnicze. Podobnie jest z Rzymem, który jest też centrum ruchu pielgrzymkowego. Liczymy także mocno na turystów oraz przedstawicieli biznesu, którzy w naszym regionie coraz częściej korzystają z połączeń oferowanych z Jasionki – dodaje Nowak.Bilety od 199 zł w jedną stronę, z bagażem rejestrowanym w cenie, będą dostępne w systemie przewoźnika jeszcze dzisiaj.

W lutym Eurolot wygrał ogłoszony w grudniu ub. roku przetarg na "Promocję gospodarczą i turystyczną Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem przewoźnika lotniczego w Europie". Eurolot był również jedynym podmiotem, który wziął udział w przetargu.

Udało nam się ustalić, że Województwo Podkarpackie zapłaci Eurolotowi za promocję województwa 13 mln zł. Umowa będzie obowiązywała do końca 2016 roku.

To już druga próba uruchomienia połączeń ze stolicy Podkarpacia do Rzymu i Paryża. W kwietniu ub. r. OLT Express ogłosił plan otwarcia bazy operacyjnej oraz uruchomienia lotów z Rzeszowa do Amsterdamu, Dortmundu, Memmingen, Paryża, Hamburga, Rzymu i Oslo. Do inauguracji nowych kierunków jednak nie doszło, OLT w lipcu ub. r. ogłosił swoją upadłość.

Paweł Cybulak
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
andrzejtoulon 2013-07-14 06:54   
andrzejtoulon - Profil andrzejtoulon
Rosa Maria , le prix du billet d'avion n'est jamais fixe , cela depends de la periode de votre voyage. Donnez SVP quelques precisions.
gosc_4f263 2013-07-07 15:09   
gosc_4f263 - Profil gosc_4f263
J'aimerai savoir le montant du billet aller et retour de Paris-Rzeszow. Mon adresse est
zobacz link.
Merci de me répondre
Madame Rosa Maria
gosc_20afe 2013-05-12 21:16   
gosc_20afe - Profil gosc_20afe
chyba dobrze schodzą bilety bo niema juz najnizszych taryf na niektóre loty
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama