×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z Rzeszowa do Rzymu i Paryża


Linie lotnicze Eurolot uruchomią nowe połączenia z lotniska w Rzeszowie do Włoch i Francji. Od września br. przewoźnik rozpocznie loty z Jasionki do Rzymu (Fiumicino) oraz do Paryża (Beauvais). 
Loty na obydwu trasach będą wykonywane dwa razy w tygodniu samolotami typu typu Bombardier Q400 NextGen. 

Rejsy do Paryża, jak i do Rzymu odbywać się będą - począwszy od 3 września – dwa razy w tygodniu. Do stolicy Francji polecimy we wtorki o godz. 07:15 oraz w soboty o godz. 07:00, a do Włoch – we wtorki o godz. 14:20 i w soboty o godz. 14:05.

- Kontynuujemy rozbudowę siatki połączeń Eurolotu. Cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom nowe kierunki i wierzę, że te dwie nowe trasy ucieszą zarówno mieszkańców Rzeszowa, jak i całego województwa podkarpackiego – mówi Mariusz Dąbrowski, Prezes Zarządu Eurolot SA.- Jest to dla nas wspaniała i niezmiernie ważna wiadomość, bowiem od dawna pracowaliśmy nad tym, aby Rzeszów był bezpośrednio połączony z europejskimi stolicami – Paryżem i Rzymem. Jestem bardzo zadowolony z rozmów z Eurolotem i decyzji przewoźnika o zagospodarowaniu tych tras – podkreślił Stanisław Nowak, prezes zarządu Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka".

Zdaniem prezesa Nowaka samoloty bardzo szybko zapełnią się pasażerami nie tylko z Podkarpacia.

 - Od wielu lat Paryż i jego okolice są miejscem zamieszkania dużej grupy emigrantów z Polski południowo-wschodniej, którzy na pewno z radością skorzystają z możliwości, jakie daje połączenie lotnicze. Podobnie jest z Rzymem, który jest też centrum ruchu pielgrzymkowego. Liczymy także mocno na turystów oraz przedstawicieli biznesu, którzy w naszym regionie coraz częściej korzystają z połączeń oferowanych z Jasionki – dodaje Nowak.Bilety od 199 zł w jedną stronę, z bagażem rejestrowanym w cenie, będą dostępne w systemie przewoźnika jeszcze dzisiaj.

W lutym Eurolot wygrał ogłoszony w grudniu ub. roku przetarg na "Promocję gospodarczą i turystyczną Województwa Podkarpackiego za pośrednictwem przewoźnika lotniczego w Europie". Eurolot był również jedynym podmiotem, który wziął udział w przetargu.

Udało nam się ustalić, że Województwo Podkarpackie zapłaci Eurolotowi za promocję województwa 13 mln zł. Umowa będzie obowiązywała do końca 2016 roku.

To już druga próba uruchomienia połączeń ze stolicy Podkarpacia do Rzymu i Paryża. W kwietniu ub. r. OLT Express ogłosił plan otwarcia bazy operacyjnej oraz uruchomienia lotów z Rzeszowa do Amsterdamu, Dortmundu, Memmingen, Paryża, Hamburga, Rzymu i Oslo. Do inauguracji nowych kierunków jednak nie doszło, OLT w lipcu ub. r. ogłosił swoją upadłość.

Paweł Cybulak
Fot. Piotr Bożykgość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie