×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy ATR 72-600 dla Aer ArannIrlandzkie linie Aer Arann zaprezentowały dziś (3.05) w swojej flocie nowego ATR-a 72-600. Dostawa maszyny jest wynikiem ubiegłorocznego zamówienia ośmiu maszyn ATR 72-600 z opcjami na kolejne cztery samoloty tego typu. Nowy samolot będzie latał pod marką Aer Lingus Regional, ponieważ linia Aer Arann jest operatorem regionalnym dla Aer Lingusa.

- Od kilkunastu lat ATR jest główną częścią operacyjną naszej szerokiej siatki regionalnej. Maszyna ta jest bardzo tania, jeżeli chodzi o koszty operacyjne, jak i w eksploatacji. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona linii użytkujących modele z serii -600 - powiedział Sean Brogan, prezes Aer Arann.Maszyna otrzymała rejestrację EI-FAS, a jej numer seryjny to 1083. Samolot napędzają dwa silniki Pratt & Whitney PW127M. Nowy ATR przewoźnika zabierze na pokład 72 pasażerów w konfiguracji jednej klasy podróży.

Obecnie flota Aer Arann składa się z 12 samolotów: ośmiu ATR-ów 72 oraz czterech maszyn ATR 42-300.

Piotr Bożyk
Fot. ATR Mediagość_4da7c - Profil
gość_4da7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie