×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LATAM następnym partnerem Qantasa?Australijski Qantas szuka nowych partnerów. Po porozumieniu z Emirates przewoźnik spogląda w stronę Ameryki Południowej i linii LATAM. 

LATAM to spółka powstała po połączeniu chilijskich linii LAN oraz brazylijskich TAM. Jak informuje "The Sydney Morning Herald", porozumienie mogłoby być zawarte wcześniej, gdyby nie procesy związane z integracją tych dwóch przewoźników. W tej chwili Qantas i LAN mają podpisane porozumienie code-share.

Simon Hickney, prezes Qantas International, przyznaje jednak w rozmowie z gazetą z Sydney, że partnerstwo z LATAM-em może być skomplikowane z prawnego punktu widzenia. Ponieważ Qantas oraz LATAM dominują na trasach pomiędzy Australią i Ameryką Południową, współpracę mogą zablokować urzędy antymonopolowe. Qantas oferuje obecnie trzy bezpośrednie loty tygodniowo pomiędzy Sydney a Santiago de Chile, gdzie znajduje się jedna z głównych baz LATAM-u. Południowoamerykański koncern, a dokładnie jego chilijska spółka, lata codziennie na tej trasie, ale z międzylądowaniem w Auckland. 

Jak wynika z doniesień "The Sydney Morning Herald", wśród potencjalnych partnerów Qantasa znajduje się również linia China Eastern. 

LAN, podobnie jak Qantas, jest członkiem sojuszu oneworld. Wkrótce w ramach konsolidacji w grupie LATAM do tego samego aliansu przystąpi również TAM.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie