LATAM następnym partnerem Qantasa?

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 kwietnia 2013 15:42
1 komentarz
Reklama

Australijski Qantas szuka nowych partnerów. Po porozumieniu z Emirates przewoźnik spogląda w stronę Ameryki Południowej i linii LATAM.

LATAM to spółka powstała po połączeniu chilijskich linii LAN oraz brazylijskich TAM. Jak informuje "The Sydney Morning Herald", porozumienie mogłoby być zawarte wcześniej, gdyby nie procesy związane z integracją tych dwóch przewoźników. W tej chwili Qantas i LAN mają podpisane porozumienie code-share.

Simon Hickney, prezes Qantas International, przyznaje jednak w rozmowie z gazetą z Sydney, że partnerstwo z LATAM-em może być skomplikowane z prawnego punktu widzenia. Ponieważ Qantas oraz LATAM dominują na trasach pomiędzy Australią i Ameryką Południową, współpracę mogą zablokować urzędy antymonopolowe.Qantas oferuje obecnie trzy bezpośrednie loty tygodniowo pomiędzy Sydney a Santiago de Chile, gdzie znajduje się jedna z głównych baz LATAM-u. Południowoamerykański koncern, a dokładnie jego chilijska spółka, lata codziennie na tej trasie, ale z międzylądowaniem w Auckland.

Jak wynika z doniesień "The Sydney Morning Herald", wśród potencjalnych partnerów Qantasa znajduje się również linia China Eastern.

LAN, podobnie jak Qantas, jest członkiem sojuszu oneworld. Wkrótce w ramach konsolidacji w grupie LATAM do tego samego aliansu przystąpi również TAM.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2013-04-24 23:30   
krzysiekl - Profil krzysiekl
TAM ma bardzo często super tanie bilet z Europy, pod warunkiem zakupu z np. Mediolany a powrót do Niemiec itp. Skąd to się bierze? Specjalna ukryta promocja? Błędy?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama