Przelot dwóch A380 nad Sydney

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
31 marca 2013 11:52
25 komentarzy
Reklama

Dziś (31.03) dwa Airbusy A380 należące do linii Qantas i Emirates przeleciały nad centrum Sydney. Nietypowy lot został zorganizowany w związku z inauguracją sojuszu pomiędzy Qantasem i Emirates.

To pierwszy lot A380 w formacji, w której dwa Super Jumbo wykonały wspólny przelot. Samoloty przeleciały nad słynnym mostem w Sydney oraz w pobliżu budynku opery.Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego nietypowego przelotu.
Jako ciekawostkę warto dodać, że piloci Emirates i Qantasa, aby perfekcyjnie wykonać swoje zadanie, ćwiczyli wspólny przelot na symulatorze Airbusa A380 przez trzy miesiące.Nowo zawarty sojusz oznacza dla klientów obu linii nie tylko możliwość wygodnego podróżowania w ramach międzynarodowej siatki połączeń oraz na trasach krajowych w Australii, ale także zwiększone korzyści związane z programem lojalnościowym i światowej klasy poziomem obsługi.

Więcej na temat sojuszy linii można przeczytać w artykule "Zielone światło dla sojuszu Emirates i Qantasa"

Piotr Bożyk
Fot. Qantas, Hendra Barnes
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_8158b 2013-04-03 08:51   
gosc_8158b - Profil gosc_8158b
Echh, jest wiele sposobów na to, by pokazać wysokie koszty paliwa a jednocześnie mieć pieniądze na zakupy całego stada samolotów. Z przyczyn oczywistych nie będę tych sposobów wypisywał na otwartym forum. Linie lotnicze z Bliskiego Wschodu MUSZĄ pokazać wysokie koszty paliwa, bo o dumping paliwowy oskarżają je wszystkie inne normalne linie. Trudno oczekiwać, że podadzą w oficjalnych papierach, że bogaty wujek dopłaca im do interesu. Jakoś nigdy nie widziałem, by Chiny przyznały się do cyberataków a USA do kontrolowanych przewrotów w Afryce. Pozdrawiam.
krzysiekl 2013-04-03 00:39   
krzysiekl - Profil krzysiekl
@sailor2
zgadzam się z tym co napisałeś.
przy czym trudno mówić o orientacji na dane kierunki - żaden z kontynentów nie ma większego udziały niż 30%.
@tomic
może rozwiązaniem na teorie spiskową są kontakty długoterminowe na duuuże ilości zakupowanego paliwa? teoretycznie wtedy duże koncerny paliwowe mogą sobie uśrednić ceny niezależnie od miejsca sprzedaży???
sailor2 2013-04-02 17:50   
sailor2 - Profil sailor2
Wybaczcie, Panowie, że się wtrącam, ale wg mnie sukces EK to efekt koincydencji takich czynników jak: 1) wyłącznie szerokokadłubowa flota - czyli przy sporym wypełnieniu niski koszt jednostkowy na pasażera większe możliwości cargo; 2) przemyślana ogólnoświatowa siatka połączeń z orientacją na łączenie Europy z Bliskim i Dalekim Wschodem; 3) wysoki standard obsługi zwłaszcza w wyższych klasach - w efekcie korzystanie z pierwszej klasy stało się modne wśród celebrytów i ludzi biznesu; 4) doskonałe i przemyślane kampanie promocyjne. Krótko mówiąc - wykorzystali książkowo strategię iluś tam "P".
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama