×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Augsburg Airways tylko do października
Wczoraj (29.03) Augsburg Airways, regionalne niemieckie linie wykonujące loty w ramach marki Lufthansa Regional, poinformowały, że zakończą swoją działalność 26 października tego roku wraz z wygaśnięciem współpracy z Lufthansą - jest to związane z przekształceniami siatki europejskiej tej linii i oparciu jej o nową linię na bazie Germanwings i programem oszczędnościowym w Lufthansie.

Od tego roku Lufthansa będzie współpracować jedynie z liniami regionalnymi należącymi do Lufthansa Group: Lufthansą Cityline, Eurowings, Germanwings oraz Air Dolomiti. Kontrakt, poza Augsburg Airways, stracił w ubiegłym roku także Contact Air.Augsburg Airways powstały w 1980 r. jako Interrot Airways. Od 1996 r., już pod obecną nazwą, linia współpracuje z Lufthansą. Od 2002 r. Augsburg Airways oficjalnie stały się częścią Lufthansa Regional.

Przewoźnik wykorzystuje obecnie 17 samolotów: 10 Bombardierów Q400, dwa Embraery E-190 oraz pięć E-195 (należących do Lufthansy). Z najnowszych informacji wynika, że oprócz Embraerów 195, Lufthansa przejmie także dwie maszyny E-190. Natomiast Bombardiery Q400 zostaną zwrócone leasingodawcy.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie