20-lecie rejsów z Gdańska do Kopenhagi

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
27 marca 2013 19:42
5 komentarzy
Reklama

Właśnie mija 20 lat obecności SAS w Porcie Lotniczym w Gdańsku. 28 marca 1993 roku pierwszy samolot Skandynawskich Linii Lotniczych SAS, o numerze rejsu SK755, zainicjował bezpośrednie połączenie na trasie z Kopenhagi do Gdańska.

Początkowo połączenie obsługiwały niewielkie, 33-miejscowe maszyny SAAB340 należące do linii SWED AIR. Przez pierwsze 6 miesięcy SAS oferował 4 rejsy tygodniowo. Od początku połączenie cieszyło się dużą popularnością i dlatego już od jesieni 1993 r. ilość połączeń wzrosła do 7 tygodniowo. 2 lata później, jesienią 1995 roku SAS realizował już 10 rejsów tygodniowo, a od rozkładu letniego 1998 roku ich ilość w tygodniu wzrosła do 14. Wiosną 2001 roku, po wprowadzeniu rejsu z tak zwanym „nocowaniem” samolotu w Gdańsku, SAS latał do Kopenhagi już 20 razy w tygodniu.

Obecnie pasażerowie podróżujący liniami SAS z Gdańska mają do dyspozycji 25 bezpośrednich połączeń tygodniowo do Kopenhagi: cztery dziennie od poniedziałku do piątku, dwa w sobotę oraz trzy w niedzielę. Rejsy są realizowane przez samoloty typu CRJ900 i CRJ200, zabierające na pokład, w zależności od modelu, 50 lub 88 pasażerów.

- Bardzo cieszymy się z naszej już 20 –letniej obecności w Gdańsku i ogromnie dziękujemy za zaufanie, jakim od lat obdarzają nas pasażerowie korzystający z połączenia do oraz przez Kopenhagę. Jednocześnie niezwykle ważna jest dla nas dobra długoletnia współpraca z gdańskim portem lotniczym. Cieszy nas również fakt, że pasażerowie doceniają standard obsługi SAS oraz oferowane możliwości przesiadkowe przede wszystkim do krajów skandynawskich, jak też do innych miast europejskich oraz wybranych w USA i Azji. Rezultaty są satysfakcjonujące i z optymizmem patrzymy w przyszłość pracując cały czas nad naszą ofertą i serwisem, aby jeszcze lepiej służyć pasażerom korzystającym z usług SAS w Gdańsku. Stąd nadchodzące wkrótce duże zmiany w naszej ofercie handlowej, z których z pewnością będą zadowoleni nasi klienci - mówi Wanda Brociek, dyrektor generalna SAS w Polsce.

SAS oferuje z Gdańska także bezpośrednie połączenia do stolicy Norwegii – Oslo. Obecnie na wspomnianej trasie można latać 4 razy w tygodniu, jednak od sezonu letniego ilość połączeń wzrośnie o kolejne dwa. Połączenie obsługiwane jest przez maszyny Boeing zabierające na pokład ponad 100 osób. 31 marca 2013 roku mija 5 lat od pierwszego rejsu SAS na tej trasie.

W ostatnich dwóch latach Polska jest w gronie krajów, którymi bardzo interesuje się SAS rozwijając dynamicznie siatkę połączeń. Skandynawskie Linie Lotnicze SAS obecnie oferują bezpośrednie loty z pięciu miast Polski (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Łódź) do najważniejszego portu przesiadkowego Skandynawii - Kopenhagi oraz z Gdańska do Oslo. Łącznie SAS oferuje ponad 80 połączeń tygodniowo z Polski.

Pasażerowie podróżujący Skandynawskimi Liniami Lotniczymi SAS mają możliwość uzyskania wielu dogodnych połączeń nie tylko do Skandynawii, ale również do wielu miast w Europie, Azji i w Stanach Zjednoczonych: Pekinu, Tokio, Bangkoku, Szanghaju, Chicago, Nowego Jorku, San Francisco i Waszyngtonu, łącznie do ponad 125 miast na świecie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_ec41f 2013-03-28 15:27   
gosc_ec41f - Profil gosc_ec41f
Sztokholm niestety nie jest jakims super waznym wezlem przesiadkowym, Kopenhaga zdecydowanie ma wiecej polaczen 'w swiat'
gosc_0ac60 2013-03-28 14:00   
gosc_0ac60 - Profil gosc_0ac60
@gosc_d9b22: W W-wie jest LOT, a Gdańsk LOT sobie odpuścił.
gosc_d9b22 2013-03-28 11:04   
gosc_d9b22 - Profil gosc_d9b22
SAS pracuje lepiej z GDN niz z WAW?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama