Lublin chce do Rzymu i... Timiszoary

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 marca 2013 09:04
38 komentarzy
Reklama

"Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Lubelszczyzny , Port Lotniczy Lublin zainicjował działania mając na celu uruchomienie połączeń lotniczych do Rzymu" - czytamy na stronach internetowych lotniska w Lublinie. Oprócz połączeń do Rzymu władze miasta zainicjowały rozmowy z rumuńskim regionalnym przewoźnikiem Carpatair.

Czartery do Rzymu...

Dwa loty do Rzymu mają odbyć się 27 kwietnia i 1 maja. Jednak warunkiem wykonania rejsów będzie uzyskanie 100% wypełnienia samolotu. Jednocześnie lotnisko zapewnia, że dokłada wszelkich starań, aby cena netto biletu nie przekraczała poziomu 900 złotych za lot w obie strony.

Podobna inicjatywa lubelskiej diecezji i Portu Lotniczego Lublin spaliła na panewce. Chodzi o lot z Lublina do Rzymu na inaugurację pontyfikatu papieża Franciszka. Na 180 potrzebnych osób zgłosiło się tylko 30.

- Niestety, nie udało się zorganizować wspólnego wylotu na uroczystą inaugurację pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka, która będzie miała miejsce w najbliższy wtorek - mówi ks. Krzysztof Podstawka, rzecznik archidiecezji lubelskiej.


Z Lublina do Rumunii?

Tymczasem Krzysztof Żuk, prezydent Lublina spotka się z przedstawicielami linii lotniczych Carpatair w Timisoarze. Żuk chce zachęcić rumuńską linię do uruchomienia lotów do Lublina.

- Prezydent spotka się z przedstawicielami Carpatair. Oczywiście nie oczekujmy, że spotkanie oznacza nawiązanie współpracy tych linii z naszym lotniskiem. To pierwsze nasze kontakty z tym przewoźnikiem - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina w rozmowie z Gazeta.pl.

Lotnisko w Lublinie obsłużyło przez dwa pierwsze miesiące bieżącego roku 22,7 tys pasażerów. Do końca roku planuje obsłużyć ich 300 tys.

fot. Carpatair

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_a7150 2013-03-20 10:15   
gosc_a7150 - Profil gosc_a7150
2/3 emigrantów we Włoszech czy Francji pochodzi z Podkarpackiego, a półki co z powodu kiepskiego połączenia Lublina z Rzeszowem ci ludzie zawsze wybiorą jak dotychczas Kraków, a nie Lublin. Choćby nie wiem jak bardzo Lublin się starał tego nie zmieni, sam mieszkałem ponad 2 lata w Paryżu, a spora część krewnych mieszka w Rzymie, tak więc znam to z autopsji. Lubelskie pieniactwo (pod kazdym artykułem nt LUZ czy RZE) swoją drogą, a realia swoją.
mietek 2013-03-20 08:53   
mietek - Profil mietek
Obawiam się ze taka Timiszoara może się pojawić tylko przy sporych dopłatach. To już lepiej płacić za coś innego?
tomic 2013-03-19 16:24   
tomic - Profil tomic
gosc_baa50: Czy twoja zasada 300km nie dotyczy aby dystansu na Zachodzie a nie po polskich drogach lub polskim pociągiem? Dodatkowo w przypadku przejazdu z Lublina na Okęcie trzeba przejechać przez zakorkowaną Warszawę a to sprawia, że trzeba dodać spory bufor czasowy - tak na wszelki wypadek. Lufthansa nawet przy niemieckich autostradach i pociągach łamie tę zasadę na takich trasach: z Norymbergi do MUC jest 160km, ze Stuttgartu do FRA jest 197km, ze Stuttgartu do MUC jest 240km.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama