Lublin: Strona lotniska pod lupą

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
11 marca 2013 09:37
28 komentarzy
Reklama

Port lotniczy w Lublinie udostępnił właśnie nową odsłonę swojej strony internetowej. Witryna trafia pod nasza lupę, sprawdzamy jej funkcjonalość i zawartość.

Na stronie głównej wita nas wyciągnięta na piasku pani, która zachęcać ma nas do zaplanowania wakacji z Lublina. Zdjęcie niestety nie zostało odpowiednio dopasowane rozmiarem do witryny, przez co sprawia wrażenie bardzo amatorskiego wykonania. Pozostałe dwa zdjęcia, które pojawiają nam się w tle strony (samolot, budynek terminala) wyglądają i pasują zdecydowanie lepiej.W górnej części znajdziemy menu, którego kolejne zakładki pozwalają na sprawdzenie połączeń lotniczych oferowanych z Lublina, zawierają odnośnik do strony internetowej poświęconej miastu i regionowi, bogaty dział multimedialny, informacje kontaktowe i o lotnisku oraz BIP.

W dolnej części strony znajduje sie kolejne menu, które tym razem zawiera informacje dotyczące portu lotniczego (dojazd, terminal, parking), informacje dla podróżnych (bagaż, przepisy, prawa pasażera) oraz dla biznesu.Poniżej umieszczona została tablica przylotów oraz odlotów, niestety nie jest ona aktualizowana na bieżąco - nie zawiera rzeczywistej godziny przylotu czy statusu danego lotu, co sprawia, że jest raczej mało praktyczna i przydatna dla podróżnych. Mamy za to podgląd na rejsy, które mają się odbyć w najbliższych dniach. Dodatkowo jest ona mało czytelna - użyta czcionka jest zdecydowania zbyt mała, szczególnie w porównaniu do odnośników do stron internetowych przewoźników.Po prawej stronie znajdziemy banner reklamowy "Rzymska Majówka", który zapewne ma przyciągnąć uwagę, jednak zupełnie nie pasuje stylem do pozostałej części strony.Z informacji na stronie możemy dowiedzieć się, że port lotniczy w Lublinie pragnie wyjść naprzeciw mieszkańcom Lubelszczyzny i zorganizować przeloty do Rzymu na długi weekend majowy.Poniżej umieszczone zostały odnośniki do istotnych informacji dotyczących dojazdu na lotnisko. Choć z punktu widzenia pasażera są to ważne wiadomości, to zostały nieproporcjonalnie wyeksponowane na stronie, a do tego każde słowo jest zupełnie niepotrzebnie napisane z dużej litery.

Pod tablicą lotów znajdują się dwa kolejne bannery, tym razem dotyczące atrakcji regionu lubelskiego oraz informacji związanych z parkingiem lotniskowym.

Zaglądamy na kolejne strony z menu - są one dość bogate w treść, zawierają wyczerpujące informacje dotyczące planowania podróży z lubelskiego lotniska. Znajdziemy m.in. ceny przejazdu i rozkład jazdy szynobusów, zasady przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego w danej linii lotniczej czy inne wiadomości ważne przed odlotem.Patrząc pod kątem wizualizacji strony - ponownie w menu każde słowo pisane jest z dużej litery, w kolejnych zakładach użyto różnych kolorów dla odnośników (czarne, czerwone, różowe), na jednej podstronie nagłówki są w ciemnym kolorze, na kolejnej są już w kolorze niebieskim. Choć są to zupełnie graficzne i stylistyczne niuanse, które nie wpływają na zawartość strony, to warto wszystko ujednolicić.Mapa połączeń jest niestety mało interaktywna, nie zawiera też istotnej informacji, że możemy dolecieć na dwa podlondyńskie lotniska, Luton i Stansted, a także, że rejsy odbywają się na lotnisko Torp w pobliżu Oslo.W dziale połączeń czarterowych znajdują się nieaktualne informacje o rozkładzie lotów z Lublina do Marsa Alam, które zostały zawieszone do czerwca 2013 roku.Strona internetowa lubelskiego lotniska dostępna jest wyłącznie w języku polskim, mamy nadzieję, że już wkrótce pojawi się również przynajmniej jej angielska wersja. Nowa wersja strony jest bogata w treść, zawiera wiele ważnych informacji dotyczących naszej podróży i jest generalnie łatwa w nawigacji i wyszukiwaniu interesujących nas wiadomości. Wymaga jednak dopracowania od strony graficznej i stylistycznej. Poprzednia strona internetowa, choć bardziej minimalistyczna, wizualnie sprawiała o wiele lepsze wrażenie.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
ktgracz 2013-03-13 17:47   
ktgracz - Profil ktgracz
papieża* // jaczro: ze statystyk wynika, że Górnicy (bo kto inny może masowo zawyżać statystki) z KTW już nie tylko na Teneryfę mogą latać, ale i czarter 1x tygodniowo KTW-MRU pusty by nie latał. Gorzej, że to tylko średnia statystyczna (nie ważona lub mediana), no i zarobki w wersji brutto ;)
ktgracz 2013-03-13 17:41   
ktgracz - Profil ktgracz
goluz: czarter (nie LCC, a czarter i na dodatek pojedynczy na zamówienie) do Rzymu, to będzie jak wybiorą nowego Papierza, potem 1-2 (na całą Polskę!) w sezonie pielgrzymkowym i koniec. Ok może jesienią jeszcze puszczą jakiegoś Jeta z drużyną siatkówki czy innej dyscypliny na mecz do Włoch i to by było na tyle. Ruch PL-IT (regularny, czyli takim na którym można zarabiać) to odwiedzanie rodziny w Italii lub młodzi z Italii (Rzym, Mediolan) odwiedzają rodzinę w Polsce PLUS w ciepłych miesiącach trochę turystyki (sorry, ale nie-koniecznie-pielgrzymkowej). Ale jak wierzysz, że ludzie będą tak tydzień-w-tydzień latać (niech by chociaż 1/2 samolotu zapełnili!) do Rzymu pielgrzymować, to spoko masz rację i nikt jej Tobie nie odbierze. Powiem tylko tyle, że taki Ryan szybciej otworzy z Lublina BGY niż Rzym.
goluz 2013-03-13 01:54   
goluz - Profil goluz
Wszystko na to wskazuje. Poczekajmy jednak na oficjalne info.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama