×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prezentacja pierwszej maszyny CSeries
Dziś (7.03) Bombardier zaprezentował pierwszą maszynę CSeries z zamontowanymi silnikami Pratt & Whitney PurePower PW1500G, które ostatnio pozytywnie przeszły proces certyfikacji. Zaprezentowana maszyna to tzw. Flying Test Vehicle 1 (FTV1/MSN 50001). Samolot o tym oznaczeniu rozpocznie loty testowe nowego programu.- Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów w programie CSeries, a także podekscytowani, że możemy pokazać całemu światu nasz najnowszy samolot, który do końca czerwca wykona pierwszy lot techniczny - powiedział Mike Arcamone, prezes Bombardier Commercial Aircraft.Kolejne cztery maszyny FTV posłużą do integracji systemów, w tym awioniki i systemu fly-by-wire, testów nowej jednostki napędowej Pratt & Whitney PW1500G, demonstracji kabiny pasażerskiej oraz testów funkcjonalności i niezawodności systemów (F&R) oraz rozszerzonych operacji ETOPS.

Pierwszy Bombardier CSeries trafi w drugim kwartale 2014 roku do linii Swiss. Grupa Lufthansy jest pierwszym klientem (tzw. launch customer) najnowszego programu kanadyjskiego producenta.W pierwszym półroczu tego roku Bombardier planuje rozpocząć 2400-godzinny program prób w locie, w który włączonych zostanie pięć samolotów CS100. Inauguracyjny lot maszyny CS100 ma zostać wykonany do 30 czerwca.

Podczas uroczystości Bombardier poinformował również, że oficjalnie rozpoczął pracę nad samolotem CS300 o dużej pojemności, który będzie mógł zabrać do 160 pasażerów. Maszyna o zwiększonej pojemności będzie posiadała drugą parę drzwi przy skrzydle. Pierwszym klientem maszyn tego typu został łotewski airBaltic mimo, że jego samoloty będą skonfigurowane tylko dla 148 pasażerów.Do tej pory Bombardierowi udało się zgromadzić zamówienia i zobowiązania na ponad 380 maszyn CSeries CS100 oraz CS300.

Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do naszych artykułów: "Dubai Airshow: Debiut kokpitu CSeries" oraz "Kabina nowego Bombardiera CSeries" i "Pierwszy testowy kadłub CSeries gotowy".

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie