NTSB: W kwietniu forum nt. 787

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 marca 2013 18:58
1 komentarz
Reklama

Amerykański Narodowy Zarząd Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) opublikował dziś (7.03) raport przejściowy w sprawie pożaru akumulatora na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner linii Japan Airlines. W kwietniu NTSB chce zorganizować forum, na której przedstawi dodatkowe informacje.

- To ważne, by informować społeczeństwo lotnicze, polityków oraz publiczność o stanie wiedzy na temat problemów Dreamlinerów. Raport przejściowy uświadamia, ile pracy śledczej już wykonaliśmy - mówi Deborah A.P. Hersman, przewodnicząca NTSB.

Forum poświęcone Dreamlinerom ma się odbyć w połowie kwietnia. Będzie ono dotyczyło zagadnień związanych ze stosowaniem baterii litowo-jonowych w samolotach. To właśnie pożary dwóch takich akumulatorów spowodowały uziemienie wszystkich Boeingów 787 w połowie stycznia.

Pod koniec kwietnia NTSB planuje z kolei przesłuchanie dotyczące projektu i certyfikacji systemu akumulatorów w Boeingach 787. Obydwa spotkania będą otwarte dla publiczności oraz transmitowane na żywo w Internecie.

48-stronicowy raport przejściowy zawiera opis sytuacji pożaru akumulatora oraz przeprowadzonych do tej pory czynności śledczych. W dokumencie NTSB opisuje też, jakie będą następne kroki.

Razem z raportem przejściowym NTSB ujawniło ok. 450 stron innych dokumentów związanych ze śledztwem dotyczącym pożaru akumulatorów Dreamlinera. Wszystkie są dostępne w Internecie na specjalnie uruchomionej witrynie NTSB. Będą tam pojawiać się wszystkie nowe dokumenty.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

camel81 2013-03-07 22:54   
camel81 - Profil camel81
Ratunku!!! Jak czytam, ze NTSB musi z powodu baterii jakieś wyższe seminaria organizować, to słabo się robi! Może comiesięczne sympozjum? Moze ktos na ten temat doktorat napisze!? Ratki się spłaca, drimlajnery odpoczywają, dług LOT-u rośnie,a Minister po 2 miesiacach nielotów właśnie zapowiedział walkę o odszkodowania... O zgrozo...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama