×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Silnik P&W 1500G otrzymał certyfikat
Wczoraj (20.02) Departament Transportu Kanady (Transport Canada) wydał certyfikat dla silników Pratt & Whitney PW1500G PurePower przeznaczonych do napędzania rodziny Bombardierów CSeries.

Kilkanaście dni temu Pratt & Whitney zakończył testy nowego silnika PW1524G PurePower. Pierwsza jednostka napędowa była testowana na Boeingu B747SP. Na co dzień maszyna stacjonuje w kanadyjskim mieście Mirabel w stanie Quebec. Końcowy montaż i testy silników odbywają się również w tym mieście. Test trwał 16 miesięcy i objął osiem testowych jednostek napędowych.Silnik PurePower 1500G został wyposażony w specjalne czujniki, które sprawdzały setki parametrów podczas lotów próbnych (340 godz.) oraz testów naziemnych (3660 godz.). Testy obejmowały m.in. szeroki zakres ustawień napędzania maszyny na wysokości 43 tys. stóp (13106 m) oraz sprawdzenie pracy silnika w zakresie od niskich prędkości do 0,9 Macha. Podczas wszystkich prób silnik pracował bez zarzutu i wykazał zmniejszone zużycie paliwa oraz niski poziom hałasu.- Jesteśmy zadowoleni z certyfikacji. Silnik PurePower 1500G podczas lotów testowych pracował doskonale, czyli tak jak się spodziewaliśmy. Jest to idealne zakończenie testów tego programu, które zapewniły gruntowne próby silnika, gondoli oraz jego wszystkich systemów - powiedział Bob Saia, wiceprezes Pratt & Whitney ds. produktów nowej generacji.

Bombardier chce dostarczyć pierwszą 125-miejscową maszynę w pierwszym kwartale 2014 roku. W pierwszym kwartale tego roku Bombardier planuje rozpocząć 2400-godzinny program prób w locie, w który włączonych zostanie pięć samolotów CS100. Inauguracyjny lot maszyny CS100 ma zostać wykonany prawdopodobnie pod koniec marca.Do tej pory Bombardierowi udało się zgromadzić zamówienia i zobowiązania na ponad 380 maszyn CSeries CS100 oraz CS300.

Jeżeli jesteście ciekawi jak będzie wyglądał kokpit i kabina CSeries to zapraszamy do naszych artykułów: "Dubai Airshow: Debiut kokpitu CSeries" oraz "Kabina nowego Bombardiera CSeries" i "Pierwszy testowy kadłub CSeries gotowy".

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Media, Pratt & Whitneygość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie