Mikosz ponownie prezesem LOT-u

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 lutego 2013 16:08
98 komentarzy
Reklama

Sebastian Mikosz został wybrany na prezesa PLL LOT. - To dla mnie ogromna satysfakcja i odpowiedzialność, że Rada Nadzorcza LOT-u obdarzyła mnie zaufaniem, powierzając kierowanie spółką. Jestem gotowy podjąć się tego wyzwania oraz w pełni poświęcić się nowemu etapowi w restrukturyzacji polskiego przewoźnika - mówi Sebastian Mikosz, prezes zarządu PLL LOT S.A.

- W najbliższym czasie zamierzam zapoznać się z trwającymi procesami restrukturyzacji w firmie, dlatego potrzebuję kilku dni, które pozwolą mi wdrożyć się w obecne działania LOT-u. Wierzę, że niedługo będę mógł przedstawić opinii publicznej, kontrahentom, a przede wszystkim naszym pasażerom kierunek zmian w spółce pod moim kierownictwem – dodaje Mikosz.

Mikosz był już prezesem LOT-u w latach 2009-2010. Złożył rezygnację, bo nie wytrzymał presji ministerstwa, by jeszcze szybciej przeprowadzić restrukturyzację w spółce. Po odejściu z LOT-u pracował w Deloitte i Societe General, napisał także książkę "Leci z nami pilot", której Pasazer.com jest patronem medialnym. Często komentował sytuację LOT-u i podkreślał, że chciałby wrócić do pracy w lotnictwie. Mikosz mówił o tym m.in. w wywiadzie dla Pasazer.com.


Jak pisaliśmy już wczoraj (5.02) wybór Mikosza jest o tyle zaskakujący, że nie było go wśród pięciu kandydatów, którzy zakwalifikowali się do ostatniego etapu konkursu. Zgłoszenie byłego prezesa zostało odrzucone w pierwszym etapie. Jednak, jak twierdzi tvn24.pl, po poniedziałkowych rozmowach z kandydatami decyzja o zaproszeniu Mikosza zapadła w Ministerstwie Skarbu Państwa. To właśnie dzięki przedstawicielom MSP w Radzie Nadzorczej Mikosz miał wygrać z Andrzejem Wysockim (byłym p.o. prezesem LOT-u) oraz Francuzem Bertrandem LeGuernem.

Dominik Sipiński
fot. Anna Robaczyńska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2013-02-13 22:57   
usuniety - Profil usuniety
pikol: 100 procent przewozników LCC czyli tanich linii mają zarząd prywatny dobierany pod względem umiejętności ( coś jak Michael o Leary dla Tonego Ryana), nie państwowy dobierany według klucza partyjnego.
pikol 2013-02-13 22:34   
pikol - Profil pikol
ssak - nie są dla mnie wzorem tanie linie , ale gdy widzę kłopoty poszczególnych molochów państwowych sprawiających sobie problemy , które stwarzają następne problemy - widzę tylko popeerelowskie firmy bezradne wobec wolnorynkowych , działających wg tzw równych szans prywatne linie konkurujące ceną . A miejsce jest dla czegoś pośredniego - między jednym a drugim.
hops 2013-02-13 14:47   
hops - Profil hops
@ssak nie powtarzaj medialnych plotek o oparach paliwa, chyba, że masz w ręku raport hiszpańskiej CAA (czy innej instytucji zajmującej się badaniem tych zdarzeń).
co do prezesa, niech osądzi go historia.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama