JAL: Tokio - Helsinki nieco później

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 lutego 2013 22:11
5 komentarzy
Reklama

Linie Japan Airlines (JAL) opóźniają inaugurację rejsów z Tokio do Helsinek. Pierwszy lot na tej trasie miał odbyć się 26 marca tego roku. Powodem opóźnienia jest uziemienie Dreamlinerów, którymi miało być obsługiwane nowe połączenie.

Debiut lotów do Helsinek zostanie prawdopodobnie przeniesiony na koniec kwietnia lub połowę maja. Rejsy początkowo będą odbywały się według pierwotnego harmonogramu czyli cztery razy w tygodniu: we wtorki, środy, piątki i niedziele. Po kilku miesiącach JAL zamierza latać do stolicy Finlandii codziennie.

Rejs JL 413 ma startować z Tokio-Narita w każdy wtorek, środę, piątek oraz niedzielę o 11:45, na lotnisku w Helsinkach samolot wylądować ma o 15:05. Rejs powrotny JL 414 będzie odbywać ma się w te same dni o godzinie 17:25, na lotnisku w Tokio spodziewany jest o 10:05 następnego dnia.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, Japan Airlines będą oferować pasażerom zwrot biletów lub zmianę na innego przewoźnika m.in. dzięki współpracy z linią Finnair, z którą ściśle współpracuje w ramach sojuszu oneworld. JAL chce zaproponować loty Finnairem do Tokio lub w przypadku braku wolnych miejsc do Singapuru lub Hong Kongu, a potem dalej na swoim pokładzie do Tokio.

Obecnie pomiędzy dwoma przewoźnikami obowiązuje umowa code-share. Cztery krajowe loty obsługiwane przez JAL (Haneda, Fukuoka, Sapporo i Okinawa) posiadają numer lotów linii Finnair. Natomiast numery lotów linii JAL posiadają wszystkie połączenia Finnaira pomiędzy Helsinkami i Japonią (Tokio, Osaka i Nagoja) oraz 11 połączeń fińskiego przewoźnika na trasach europejskich.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
piotrek737 2013-02-05 10:27   
piotrek737 - Profil piotrek737
mietek: No to właśnie po to podpisali z Finnairem umowę code-share kilka lat temu ;)
mietek 2013-02-05 10:17   
mietek - Profil mietek
Ciekawe że JAL będzie latać do HEL skoro wiadomo, że pewnie 95% paxów będzie lecieć gdzieś dalej.
solokhumbu 2013-02-05 09:37   
solokhumbu - Profil solokhumbu
gosc_94b67: nam już również teraz pozostają dolotu do lotnisk poza Pl. Ja planując coś dalszego niemal zawsze mam opcję via MUC / FRA a nie WAW. Teraz - szczególnie. Jaką mam gwarancję, że bilet na LO kupiony na kilka miesięcy przed będzie oznaczal dla mnie wykonany lot? Jeśli LO upadnie (co możliwe) lub zlikwiduje 1/3 tras (co niemal pewne?). Zdecydowanie wolę pewny lot Lufą niż byc może LOTem. Poza tym w lotach na zachód lot via WAW oznacza cofanie się - WAW leży przecież w Pl wschodniej.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama