×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


JAL: Tokio - Helsinki nieco późniejLinie Japan Airlines (JAL) opóźniają inaugurację rejsów z Tokio do Helsinek. Pierwszy lot na tej trasie miał odbyć się 26 marca tego roku. Powodem opóźnienia jest uziemienie Dreamlinerów, którymi miało być obsługiwane nowe połączenie.

Debiut lotów do Helsinek zostanie prawdopodobnie przeniesiony na koniec kwietnia lub połowę maja. Rejsy początkowo będą odbywały się według pierwotnego harmonogramu czyli cztery razy w tygodniu: we wtorki, środy, piątki i niedziele. Po kilku miesiącach JAL zamierza latać do stolicy Finlandii codziennie.

Rejs JL 413 ma startować z Tokio-Narita w każdy wtorek, środę, piątek oraz niedzielę o 11:45, na lotnisku w Helsinkach samolot wylądować ma o 15:05. Rejs powrotny JL 414 będzie odbywać ma się w te same dni o godzinie 17:25, na lotnisku w Tokio spodziewany jest o 10:05 następnego dnia.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy, Japan Airlines będą oferować pasażerom zwrot biletów lub zmianę na innego przewoźnika m.in. dzięki współpracy z linią Finnair, z którą ściśle współpracuje w ramach sojuszu oneworld. JAL chce zaproponować loty Finnairem do Tokio lub w przypadku braku wolnych miejsc do Singapuru lub Hong Kongu, a potem dalej na swoim pokładzie do Tokio.

Obecnie pomiędzy dwoma przewoźnikami obowiązuje umowa code-share. Cztery krajowe loty obsługiwane przez JAL (Haneda, Fukuoka, Sapporo i Okinawa) posiadają  numer lotów linii Finnair. Natomiast numery lotów linii JAL posiadają wszystkie połączenia Finnaira pomiędzy Helsinkami i Japonią (Tokio, Osaka i Nagoja) oraz 11 połączeń fińskiego przewoźnika na trasach europejskich.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie