Emirates: Spotkanie z polską branżą

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
10 stycznia 2013 14:59
31 komentarzy
Reklama

Na mniej niż miesiąc przed inauguracyjnym rejsem do Polski linie Emirates spotkały się z przedstawicielami mediów i polskiej branży turystycznej, aby przybliżyć im swój produkt cieszący się uznaniem na całym świecie.

10 stycznia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z udziałem kadry zarządzającej Emirates, reprezentowanej przez Richarda Jewsbury, dyrektora ds. operacji handlowych na Europę i Federację Rosyjską mirates, Volkera Greinera, wiceprezesa Emirates na Europę Północną i Centralną oraz Macieja Pyrka, country managera Emirates na Polskę. Podczas spotkania przedstawiciele przewoźnika omówili stan przygotowań do inauguracji codziennych rejsów do Polski, która nastąpi już w lutym.Rejsy do Warszawy, które rozpoczną się już 6 lutego, będą pierwszym połączeniem lotniczym Emirates do Polski i 129. kierunkiem w globalnej siatce połączeń przewoźnika. Do obsługi trasy przeznaczono nowoczesne samoloty typu Airbus A330-200. Emirates będą pierwszą międzynarodową linią lotniczą oferującą możliwość podróży pierwszą klasą na rejsach do oraz z Polski.

Rejsy pomiędzy Dubajem i Warszawą realizowane będą według następującego rozkładu (podano godziny według czasu lokalnego):
Wylot z Dubaju zaplanowano na 7:30, lądowanie w Warszawie o 10:45. Wylot z Warszawy odbędzie się o 13:50, a lądowanie w Dubaju o 22:15.

- Warszawa to nasze pierwsze nowe połączenie w 2013 roku, a przygotowania do rozpoczęcia rejsów idą pełną parą - powiedział Richard Jewsbury, dyrektor ds. operacji handlowych na Europę i Federację Rosyjską. - Na mniej niż miesiąc przed startem, tutaj w Warszawie dopinamy wszystko na ostatni guzik, równocześnie prowadząc intensywne działania w ramach całej naszej siatki połączeń, aby zapewnić wzrost ruchu turystycznego w obu kierunkach - dodał.Również dziś wieczorem w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się kolacja dla pięciuset gości z branży turystycznej. W programie przewidziano m.in. możliwość obejrzenia z bliska elementów wnętrza flagowej maszyny przewoźnika - Airbusa A380, w tym wiernie odtworzonego fragmentu Private Suite.

238 ton cargo tygodniowo

W uzupełnieniu do przewozów pasażerskich na trasie pomiędzy Dubajem a Warszawą, Emirates SkyCargo oferować będzie aż 238 ton pojemności przewozowej tygodniowo w lukach bagażowych maszyn wykonujących te rejsy. Przewoźnik przewiduje, że przyczyni się to do rozwoju handlu pomiędzy Polską i pozostałymi państwami z siatki połączeń Emirates.

Do głównych polskich towarów eksportowych, które - jak przewidują przedstawiciele linii - transportowane będą za pośrednictwem Emirates SkyCargo, zaliczają się maszyny, akcesoria sportowe, sprzęt medyczny, urządzenia elektroniczne oraz galanteria skórzana.

- Polska przechodzi fazę intensywnego rozwoju ekonomicznego, a nasze nowe rejsy, łączące ją z Dalekim i Bliskim Wschodem, Afryką i rejonem Australazji mogą przyczynić się do dalszego zwiększania pozytywnych efektów gospodarczych dla całego kraju i jego stolicy - powiedział Jewsbury.

Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami na pokładzie, w konfiguracji trzyklasowej.

Zobacz samolot Airbus A380 linii Emirates:


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_2703e 2013-01-14 05:51   
gosc_2703e - Profil gosc_2703e
Wreszcie doczekalam sie :)
EK otwiera mi swiat.
Gratuluje i zycze powodzenia.
A co z wizami dla polskich turystow "on arrival" w DXB?
gosc_7baa1 2013-01-13 18:42   
gosc_7baa1 - Profil gosc_7baa1
Wcale to nie pierwsza linia w Polsce z klasą pierwszą. Do 1991 w lotach JFK -> WAW -> JFK w A.310-300 oferował ją przecież PAN AM
krzysiekl 2013-01-12 20:01   
krzysiekl - Profil krzysiekl
aj aj..proszę o dodanie opcji usuwania postów..;)
zobacz link
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama