×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KE chce zwiększyć bezpieczeństwo lotów


Komisja Europejska przedstawiła dziś (19.12) projekt nowych przepisów, które miałyby doprowadzić do spadku liczby wypadków lotniczych i ich ofiar. Głównym założeniem jest poprawa mechanizmów wymiany informacji o zdarzeniach lotniczych.

KE chce, by w przyszłości europejska polityka bezpieczeństwa w lotnictwie była bardziej aktywna i oparta na systemie zbierania dowodów. Ma to doprowadzić do tego, by skuteczniej udawało się zapobiegać wypadkom.

- Ponieważ w Europie rocznie lata ponad 800 mln osób, a w ciągu dwóch następnych dekad liczba ta niemal podwoi się, jesteśmy odpowiedzialni za to, by ze wszystkich sił zapobiegać wypadkom i bólowi, który jest ich skutkiem - powiedział Siim Kallas, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za transport.Trzy podstawowe założenia propozycji Brukseli to: poprawa mechanizmów raportowania zdarzeń lotniczych, zapewnienie efektywnej analizy zebranych danych oraz stworzenie mechanizmów skutecznej wymiany informacji i analiz pomiędzy państwami członkowskimi.

Propozycja Komisji trafi teraz pod dyskusję do rządów państw członkowskich i do Parlamentu Europejskiego.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_0445e - Profil
gość_0445e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie