KE chce zwiększyć bezpieczeństwo lotów

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
19 grudnia 2012 17:41
4 komentarze
Reklama

Komisja Europejska przedstawiła dziś (19.12) projekt nowych przepisów, które miałyby doprowadzić do spadku liczby wypadków lotniczych i ich ofiar. Głównym założeniem jest poprawa mechanizmów wymiany informacji o zdarzeniach lotniczych.

KE chce, by w przyszłości europejska polityka bezpieczeństwa w lotnictwie była bardziej aktywna i oparta na systemie zbierania dowodów. Ma to doprowadzić do tego, by skuteczniej udawało się zapobiegać wypadkom.

- Ponieważ w Europie rocznie lata ponad 800 mln osób, a w ciągu dwóch następnych dekad liczba ta niemal podwoi się, jesteśmy odpowiedzialni za to, by ze wszystkich sił zapobiegać wypadkom i bólowi, który jest ich skutkiem - powiedział Siim Kallas, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej odpowiedzialny za transport.Trzy podstawowe założenia propozycji Brukseli to: poprawa mechanizmów raportowania zdarzeń lotniczych, zapewnienie efektywnej analizy zebranych danych oraz stworzenie mechanizmów skutecznej wymiany informacji i analiz pomiędzy państwami członkowskimi.

Propozycja Komisji trafi teraz pod dyskusję do rządów państw członkowskich i do Parlamentu Europejskiego.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_ece20 2012-12-21 09:16   
gosc_ece20 - Profil gosc_ece20
Wystarczy zmniejszyć czas pracy pilotów z obecnych 13godz do 11godz a bedzie mniej wypadków (zamiast poprawiać raportowanie o nich!!!!). Polecam zainteresowanych problemem przeciążenia pilotów : dead-tired.eu
gosc_bcd2f 2012-12-19 22:03   
gosc_bcd2f - Profil gosc_bcd2f
Spadku liczby wypadków? A kiedy ostatnio w Europie był jakiś poważny wypadek... Oczywiście, zawsze może być bezpieczniej. Ale do jasnej cholery, po co jeszcze więcej urzędników? Przecież ostatnia katastrofa lotnicza w Europie była chyba w 2009, jeśli nie w 2008 roku... Widocznie za mało zostało ciepłych posadek do obsadzenia...
gosc_63e2f 2012-12-19 20:48   
gosc_63e2f - Profil gosc_63e2f
To się zacznie raportowanie TWR do ULC o każdorazowej próbie lądowania i startu przy przekroczonych minimach.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama