×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SkyWest potwierdza zakup 100 MRJ 90
Amerykańskie linie SkyWest potwierdziły dziś (13.12) zamówienie 100 japońskich samolotów Mitsubishi Regional Jet MRJ 90. To drugi regionalny przewoźnik ze Stanów Zjednoczonych, który kupił tak dużą liczbę tych maszyn. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 4,2 mld dolarów amerykańskich.

Do SkyWest należą linie lotnicze SkyWest Airlines oraz ExpressJet Airlines. Obydwaj przewoźnicy latają jako regionalni partnerzy Delta Air Lines, US Airways, United Airlines i Alaska Airlines. Z flotą ponad 720 samolotów SkyWest jest największym regionalnym przewoźnikiem lotniczym na świecie. 


Zamówienie na 50 MRJ wraz z 50 opcjami potwierdziła już wcześniej spółka Trans States Holding, do której również należą amerykańskie linie regionalne. Wśród klientów są również linie ANA, które zamówiły 15 maszyn MRJ 90 oraz firma leasingowa ANI Group, która zakupiła pięć MRJ 70.

Dostawy mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2017 roku, a wszystkie 100 samolotów trafi do linii SkyWest do końca 2020 roku.

MRJ to zupełnie nowy odrzutowy samolot regionalny, w zależności od wersji posiadający od 70 do 90 miejsc. Pierwszy lot ma odbyć się w 2013 roku, a pierwsza dostawa - w 2015. Do tej pory Mitsubishi zebrało 170 potwierdzonych zamówień, nie licząc opcji i niesfinalizowanej jeszcze umowy z linią Japan Airlines. 

Piotr Bożyk
Fot. Mitsubishi Regional Jetgość_cf375 - Profil
gość_cf375
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie