Lotnisko Nowy Jork Newark (EWR)

Lotnisko  Lotnisko Nowy Jork Newark (EWR)

Port lotniczy Newark-Liberty międzynarodowe lotnisko położone pomiędzy Newarkiem i Elizabeth, 15 km na południowy zachód od centrum Nowego Jorku. W 2005 obsłużył około 33 mln pasażerów. Jest to drugi najruchliwszy port lotniczy aglomeracji nowojorskiej po porcie lotniczym Nowy Jork-John F. Kennedy, wyprzedzając port lotniczy Nowy Jork-LaGuardia.

Zarezerwuj hotel w Nowy Jork Newark (EWR)

Zarezerwuj hotel w mieście Nowy Jork Newark (EWR)

Jak dojechać na lotnisko Nowy Jork Newark (EWR)

Kolej/Metro:
Lotnisko ma idealne połączenie z Manhattanem - trzech przewoźników, najtańsza opcja to dojazd pociągiem NJTRANSIT do stacji New York Penn Station. Terminale i parkingi są połączone z lotniskową stacją kolejową szybką kolejką nadziemną (AirTrain). Podróż w jedną stronę (razem z biletem na kolejkę lotniskową) to ok. $ 12-13. Wygodnie i szybko, cała podróż trwa ok. 30 minut.

Autobusem:
Do miasta można dojechać komunikacją miejską NJTRANSIT albo szybciej i wygodniej Newark Airport Express Bus.

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Nowy Jork Newark

Zarezerwuj auto w Nowy Jork Newark (EWR)

Opinie o lotnisku Nowy Jork Newark

michaelpjl 24/10/2015 13:54   
7 Zalety: Jest to drugie, międzynarodowe lotnisko obsługujące metropolię Nowy Jork. Obecnie jest to hub linii United (wcześniej Continental). Plusem lotniska jest jego dużo bliższe położenie względem Manhattanu gdzie dostaniemy się dużo szybciej niż z JFK. Mimo, że budynek lotniska jest stary, to łatwo i intuicyjnie można się po nim poruszać (być może dlatego, że to lotnisko jest dużo mniejsze niż JFK). Na lotnisku kursuje Air Train którym możemy dostać się także do pociągu, który zawiezie nas do NY.

Wady: Uboższa siatka połączeń niż z JFK. Duży tłok podczas odprawy paszportowej.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama