×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Newark-Liberty zamknięte po wypadku boeinga 757


Międzynarodowy port lotniczy Newark-Liberty został zamknięty dziś po południu (15.06) czasu lokalnego po wypadnięciu z pasa boeinga 757-200 linii United.


Samolot wykonujący lot UA 727 z Denver wypadł z pasa startowego podczas lądowania na lotnisku Newark. Przednie podwozie maszyny zostało mocno uszkodzone, ale w wyniku tego zdarzenia nikt z załogi i pasażerów rejsu nie odniósł obrażeń. Wszyscy przebywający na pokładzie boeinga już opuścili go za pomocą schodów. Na miejsce wypadku zostały wezwane odpowiednie służby, a lotnisko zostało przejściowo zamknięte do czasu odholowania uszkodzonej maszyny. Pełne wznowienie operacji lotniczych powinno nastąpić jeszcze dziś po południu. 


Pasażerowie podróżujący dziś do Newark muszą spodziewać się sporych opóźnień i odwołań rejsów. Wszystkie loty zmierzające na to lotnisko były przez kilka godzin przekierowywane m.in. na nowojorskie lotniska JFK i La Guardia, a także do Bostonu, Filadelfii, Richmond i Waszyngtonu-Dulles. 

Lotnisko Newark-Liberty jest drugim, po JFK, najruchliwszym portem obsługującym Nowy Jork. Jest zlokalizowane 15 km na południowy-zachód od Manhattanu. W ubiegłym roku obsłużyło ponad 46 mln pasażerów. Newark-Liberty jest jedną z głównych baz United Airlines. 


Fot. D. Sipińskigość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie