Lotnisko Newark-Liberty zamknięte po wypadku boeinga 757

Marek Stus - Profil Marek Stus
15 czerwca 2019 21:54
1 komentarz
Międzynarodowy port lotniczy Newark-Liberty został zamknięty dziś po południu (15.06) czasu lokalnego po wypadnięciu z pasa boeinga 757-200 linii United.
Reklama

Samolot wykonujący lot UA 727 z Denver wypadł z pasa startowego podczas lądowania na lotnisku Newark. Przednie podwozie maszyny zostało mocno uszkodzone, ale w wyniku tego zdarzenia nikt z załogi i pasażerów rejsu nie odniósł obrażeń. Wszyscy przebywający na pokładzie boeinga już opuścili go za pomocą schodów. Na miejsce wypadku zostały wezwane odpowiednie służby, a lotnisko zostało przejściowo zamknięte do czasu odholowania uszkodzonej maszyny. Pełne wznowienie operacji lotniczych powinno nastąpić jeszcze dziś po południu.


Pasażerowie podróżujący dziś do Newark muszą spodziewać się sporych opóźnień i odwołań rejsów. Wszystkie loty zmierzające na to lotnisko były przez kilka godzin przekierowywane m.in. na nowojorskie lotniska JFK i La Guardia, a także do Bostonu, Filadelfii, Richmond i Waszyngtonu-Dulles.

Lotnisko Newark-Liberty jest drugim, po JFK, najruchliwszym portem obsługującym Nowy Jork. Jest zlokalizowane 15 km na południowy-zachód od Manhattanu. W ubiegłym roku obsłużyło ponad 46 mln pasażerów. Newark-Liberty jest jedną z głównych baz United Airlines.


Fot. D. Sipiński
Reklama
W tym temacie przeczytasz
Brak wiadomości
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

gość_92e6e 2019-06-16 00:29   
gość_92e6e - Profil gość_92e6e
wypadek? smieszne! pasazer.com
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama