Lotnisko znajduje się 6 km na północny - wschód od centrum miasta. Składa się z dwóch terminali - A i B. Między terminalami kursują co 15 minut autobusy.
Okazje z Polski na lotnisko Bolonia (BLQ)
Zarezerwuj hotel w Bolonia (BLQ)
Jak dojechać?
Samochodem: Lotnisko znajduje się w pobliżu połączenia autostrad A14 i A13 co daje duże możliwości komunikacyjne. Parkingi znajdują się na zewnątrz obu terminali. Możliwy jest także wynajem samochodu, usługa ta dostępna jest obok terminalu A.
Kolej/Metro: Najbliższym dworcem kolejowym jest Dworzec Główny położony w centrum Bolonii. Kursują do niego co 15 minut autobusy, z dworca można się dostać do wielu włoskich, a także europejskich miast.
Autobusem: Do i z lotniska kursują 3 linie autobusowe. Najlepiej skorzystać z linii Aerobus, jej autobusy odjeżdżają co 15 minut. Połączenie z regionem zapewniają linie ATCM i SENA.
Taxi: Postoje taksówek znajdują się przed obydwoma terminalami. Czas jazdy z lotniska do centrum Bolonii wynosi około 15 min. Koszt podróży do centrum to około 15 - 20 euro.
5Zalety:
Blisko do centrum. Bilet autobusem z lotniska kosztuje 6 euro, lepiej podejsc sobie kawełek na autobus miejski 1,3 euro, idac pieszo, prosta droga, warto sie przejsc.
6Zalety:
Blisko centum, latwy dojazd autobusem z dworca kolejowego. Sprawna odprawa i kontrola bezpieczenstwa
Wady:
Goraco - klimatyzacja dziala minimalnie, malo sklepow i punktow gastronomiczych po odprawie. Do samolotow trzeba biegac na piechote po plycie lotniska