×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Walencja (VLC)


Valencia Arpt
Port lotniczy Walencja – międzynarodowy port lotniczy położony 8 km na zachód od centrum Walencji. Jest największym portem lotniczym w wspólnocie autonomicznej Walencja. To duże i nowoczesne lotnisko w trzecim pod względem wielkości mieście w Hiszpanii. Posiada ok. 40 bramek check-in, a także salonik dla VIPów. Do samolotu zazwyczaj wchodzi się przez rękaw. Na lotnisku znajduje się informacja turystyczna, punkty gastronomiczne i sklepy. W hali przylotów są biura wypożyczalni samochodów. Można również robić zakupy po przejściu kontroli. W sezonie letnim często zdarzają się długie kolejki do kontroli celnej. Należy wziąć to pod uwagę przy planowaniu godziny przybycia na lotnisko.

  • Okazje z Polski na lotnisko Walencja (VLC)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Walencja


Jak dojechać na lotnisko Walencja?


Samochodem:
Lotnisko znajduje się w odległości ok. 10 km na zachód od miasta, w okolicach centrum handlowego Bonaire (droga N220 poąłczona z autostradą Madryt-Walencja A3 i drogą N335). Dojazd z miasta jest łatwy - w Walencji należy skierować się na Avenida del Cid i jechać cały czas prosto, w kierunku Madrytu. W godzinach szczytu można jednak utknąć w korku. Na lotnisku znajduje się parking krótkoterminowy na 1900 miejsc (ok. 0,20 €/min, maksymalnie 10,80 € dziennie) i długoterminowy na 700 miejsc (1-4 dni - 12,35 €/dzień, 5 i kolejne - 4,95 €/dzień). Na krótki postój, wyłącznie w celu wysadzenia pasażerów, można podjechać bezpośrednio pod wejście do hali.

Kolej/Metro:
Lotnisko nie posiada bezpośredniego połączenia kolejowego. Podróżnym przyjeżdżającym na stację Valencia Norte (główna stacja w Walencji) radzę skorzystać z metra, którego stacja (Xativa) znajduje się tuż przy wyjściu z dworca. Na lotnisko prowadzi nowootwarta linia metra (nr 5 - zielony lub nr 3 - czerwony). Należy wsiadać do wagonów jadących w kierunku "Aeropuerto". Jednorazowy bilet na 70 min kosztuje 1,70 € (strefa AB), czas przejazdu z przeciwnego krańca trasy nie powinien przekroczyć 40 minut. Wyjście z końcowej stacji "Aeropuerto" prowadzi bezpośrednio do hal odlotów i przylotów. Linia metra stanowi najlepszy sposób szybkiego dotarcia na lotnisko.

Autobusem:
Dojazd na lotnisko autobusem możliwy jest spod stacji kolejowej Valencia Norte. Autobus jadący bezpośrednio na lotnisko Aerobus z zaledwie kilkoma przystankami kosztuje 2,50 € (kursują 6:00-22:00 co 20 min). Można też skorzystać z żółtych autobusów podmiejskich (Metrobus) linii 150 odjeżdżających m.in. z Avenida del Cid, gdzie bilet kosztuje 1,05 € (kursują 5:25-23:55).

Taxi:
W Walencji jest tylko jedna, miejska korporacja taksówkowa ze stałymi cenami. Taksówki są w kolorze białym. Cena kursu z lotniska do centrum miasta wynosi ok. 15 €.

Wypożycz auto na lotnisku WalencjaPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Walencja


Nikt jeszcze nie ocenił tego lotniska, zrób to jako pierwszy!

Powiązane wiadomości


Brak powiązanych wiadomości o Walencja

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie