×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Berlin Schoenefeld (SXF)


 4.1

/10

Berlin Schoenefeld to główny port lotniczy dawnego Berlina Wschodniego leżący około 20 km od centrum Berlina. Obecnie jest to port na którym ląduje wiekszość tanich przewoźników. Swoją bazę ma tutaj m.in easyJet.

Więcej informacji na temat lotniska w pliku pfd Lotnisko małe, idealne dla osób pierwszy raz wylatujących w podróż z lotniska poza Polską. Wszystko w jednym miejscu, łatwo się odnaleźć w sytuacji. Duży parking przed lotniskiem umożliwiający pozostawienia auta w bezpiecznym miejscu.

  • Okazje z Polski na lotnisko Berlin Schoenefeld (SXF)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Berlin Schoenefeld


Jak dojechać na lotnisko Berlin Schoenefeld?


Samochodem:
Dojazd z autostrady B 96 oraz B179 nie jest skomplikowany. Oznaczenia poprowadzą każdego kierowce do celu.

Kolej/Metro:
Około 400 metrów od hali lotniska usytuowana jest stacja kolei. Co pół godziny odjeżdża pociąg AirPortExpress oznaczony symbolami RE4 i RE5 którymi można dojechać do Berlin Ostbanhof (18 minut), Alexanderplatz (23 minuty), Fridrichstrasse (26 minut), Zoologischer Garten (35 minut). Za najtańszy jednorazowy bilet (2 godzinny) na strefę ABC zapłacimy 2.80 €. Czas dojazdu około 40 minut.

Z tej samej stacji możemy pojechać kolejką miejską S-bahn. Liniami S9 i S45 dojedziemy bez problemu do centrum miasta. Linie kursują dosyć często - co kilka-, kilkanaście minut. Za jednorazowy bilet na strefę ABC zapłacimy 2.80 €. Więcej na temat biletów poniżej.

Autobusem:
Kilkaset metrów od terminalu znajduje się przystanek linii autobusowej nr 163 i 171. Linia 171 dowiezie nas do najbliższej stacji metra Rudow, stamtąd zaś metrem możemy dostać się do centrum miasta
Bilety można kupić w automacie przy wyjściu z lotniska. Można zapłacić kartą, bądź gotówką. Za najtańszy jednorazowy bilet (2 godzinny) na strefę ABC zapłacimy 2.80 €. Można zaopatrzyć się w Welcome Card - bilet, który jest ważny 72 godziny od momentu skasowania za 21 € na wszystkie strefy ABC. Dodatkowo w ramach tego biletu może podróżować 3 dzieci do lat 14. Bilet upoważnia także do 50 procentowej zniżki w wielu muzeach.

Taxi:
Przed terminalem znajduje się postój taksówek. Koszt przejazdu do centrum Berlina wynosi 25-35 €. Dojazd do Berlin Osbanhof to ok. 40 €.

Wypożycz auto na lotnisku Berlin SchoenefeldPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Berlin Schoenefeld

Zalety: +dobry dojazd
Wady: -darmowe Wi-Fi tylko przez jedną godzinę, -mało miejsc siedzących, -przestarzały terminal
5

/10

21/02/2017 12:53,  
Zalety: Zaletą tego lotniska jest to, że jest fantastycznym przykładem jak lotnisko NIE powinno wyglądać i jakie błędy można zrobić przy jego projektowaniu.
Wady: Tylko niektóre afrykańskie lotniska mogą mieć gorszą renomę. Tu wszystko jest złe i beznadziejne, a powodów do wyrywania sobie włosów z głowy jest wiele. Właściwie to dziwię się berlińczykom, że odlatują z tego lotniska, zamiast wybrać sobie jakieś okoliczne, dużo przyjemniejsze, a jest ich kilka w odległości do 2 godzin drogi. OK, przyjeżdżamy - jak koleją, to beznadziejnie długi dojazd z centrum, bo brak bezpośrednich połączeń z Polski; jak busem, to małym, ciasnym i niewygodnym (o wiele gorszym od pociągu) i oferującym wielogodzinną podróż; jak samochodem, to parkujemy np. na parkingu gdzie rośnie półmetrowa trawa (bez absolutnie żadnej przesady) za kasę mogącą dwu- czy trzykrotnie przekroczyć cenę biletu na samolot. Wchodzimy na dworzec - wita nas bałagan, często dezinformacja, obsługa przenosząca w sznureczkach pasażerów z jednego terminalu na drugi, bo mniej zapełniony, kosmiczne kolejki do kontroli osobistej w czasie szczytu. Przechodzimy na airside - ciasno, duszno, beznadziejnie, niemal zero gastronomii, która zresztą jest kosmicznie droga. Ludzie siedzą na podłodze lub podpierają ściany raczej niż mają miejsce na fotelach. Łazienki fatalne, po prostu do użytku tylko w najwyższej konieczności. Wchodzimy do samolotu - jest tylko parę rękawów, więc większość chodzenia jest po płycie lotniska, a ze względu na dużą ilość lotów najpierw jest ścisk przy bramce, a potem szybki marsz do samolotu. Powrót - uch, tu można odetchnąć i po prostu zwiewać z tego lotniska. Ale... jak się bierze bus z powrotem, to jest przy wejściu, przy którym gromadzą się palacze i różne typki żerujące na wyrzucanym nadbagażu. Więc mimo wszystko dodatkowa atrakcja na pożegnanie. Przypomina się syf starego dworca kolejowego z poprzedniej epoki. Koszmar, koszmar, koszmar.
1

/10

19/11/2016 08:57,  
Zalety: +bezpośredni dojazd Polskim Busem z Wrocławia
Wady: -stary Terminal A -mało miejsc siedzących
5

/10

30/09/2016 15:49,  
Zalety: dobre jak się kogoś odbiera bo można iść na taras widokowy, jest blisko polski i ma dobrą siatkę
Wady: -
7

/10

11/08/2015 12:48,  
Gosia
Gosia
Zalety: Idealne położenie dla Polski zachodniej i wielka siatka połączeń.
Wady: Daje 1, bo to lotnisko za każdym pobytem obrzydza mnie smrodem i syfem toalet, który nie ustępuje nawet zaraz po pseudosprzątaniu przez jakichś dziwnych ludków. Na żadnym polskim czy europejskim lotnisku nie jest nawet w połowie tak źle. Czy to wciąż Niemcy?
1

/10

21/06/2014 13:22,  

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie