Nowy terminal lotniska w Berlinie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
06 grudnia 2016 08:25
Nowy terminal D portu lotniczego Schönefeld będzie obsługiwał przyloty na to dawne wschodnioberlińskie lotnisko. Inwestycja została przeprowadzona w związku z opóźnieniem oddania do użytku nowego portu lotniczego im. Willy'ego Brandta.
Reklama

Łącznie inwestycje w rozbudowę lotniska Berlin-Schönefeld pochłoną w w tym i w następnym roku 48,8 mln euro. W ramach prac powiększono terminal B lotniska. W drugim kwartale przyszłego roku, po otrzymaniu pozwolenia na budowę, ruszy remont terminali A oraz D.

Port lotniczy Schonefeld to jedno z najszybciej rosnących lotnisk w Europie. Do końca października obsłużył on 9,66 mln pasażerów, o 40,2 proc. więcej niż w tym samym okresie 2015 r. Tak wielki wzrost to efekt m.in. ograniczeń na Tegel, które osiągnęło już granicę przepustowości, oraz dynamicznego rozwoju Ryanaira w stolicy Niemiec. W pierwszych dziesięciu miesiącach roku obydwa berliński lotniska odprawiły 27,7 mln pasażerów - o 700 tys. więcej niż wynosi teoretyczna przepustowość wciąż zamkniętego lotniska BER. Nowy port ma zostać otwarty w przyszłym roku po siedmioletnim opóźnieniu.

Firma Berlin Airport, zarządzająca wszystkimi portami lotniczymi w stolicy Niemiec, ogłosiła, że w 2017 r. oczekuje wzrostu liczby pasażerów, a także dobrych wyników operacyjnych opierających się na rosnącej sprzedaży w sklepach lotniskowych. Głównym operatorem przestrzeni handlowych na lotniskach w Berlinie jest Gebr. Heinemann.


fot. Berlin Airports
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama