Lotnisko Londyn (LCY)

Lotnisko  Lotnisko Londyn (LCY)

Lotnisko Londyn City Airport znajduje się we wschodnim Londynie, w pobliżu Canary Wharf. Lotnisko położone jest w centrum jednej ze światowych stolic finansowych. Jego dogodna lokalizacja w rozwijającej się biznesowej dzielnicy Docklands jest szczególnie atrakcyjna dla biznesmenów. Co roku port obsługuje około 1,5 miliona pasażerów. Działa tu 15 przewoźników latających do ponad 25 miast. Lotnisko posiada 1 terminal.

Linie operujące z lotniska to m.in. AirFrance, BA, KLM, Lufthansa, Swiss, VLM.

Lotnisko jest doskonale przystosowane zarówno do potrzeb pasażerów biznesowych jak i turystycznych, rodzin oraz osób niepełnosprawnych. Jest bardzo dobrze skomunikowane z miastem dając dostęp do pociągów, autobusów, taksówek czy wypożyczalni samochodów. Przy lotnisku znajduje się również duży i wygodny parking.

Zarezerwuj hotel w Londyn (LCY)

Zarezerwuj hotel w mieście Londyn (LCY)

Jak dojechać na lotnisko Londyn (LCY)

Samochodem:
Dobrze oznakowana trasa. Z centrum Londynu należy kierować się na Isle of Dogs, następnie przez Canary Wharf na Royal Docks. Parking: 0 - 1h £6.50 1 - 2h £10.00 2 - 5h £14.00

Kolej/Metro:
Docklands Light Railway (DLR) - stacja London City Airport (50m od Terminala). Dojazd z centrum (Bank: 20 minut). Pociągi do/z lotniska co 7-10 minut. Jubilee Line - stacja Canning Town, następnie przesiadka na DLR.

Autobusem:
Autobus 473 obsługuje połączenie między Stratford, Silvertown, North Woolwich oraz Prince Regent Station. Autobus 474 obsługuje połączenie między Canning Town, North Woolwich oraz East Beckton przez Silvertown.

Taxi:
Dojazd do Canary Wharf około 12 funtów, dojazd do City około 20 funtów. Aktualny cennik znajduje się pod adresem: //www.londoncityairport.com/index.php?page=taxiServices

Mapa okolic lotniska

Parking przy lotnisku Londyn

Zarezerwuj auto w Londyn (LCY)

bles 13/02/2011 12:56   
7 Zalety: Dobry dojazd do centrum, sprawnie zarzadzany, czysty, mila obsluga, dobra informacja.

Wady: Brak salonikow (pasazerowie klasy biznes dostaja przy odprawie kupoN , w swissie i lufthansie warty 4 funty, do wykorzystania w dowolnej kawiarnii. W okresie przedswiatecznym czesto panuje chaos.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy