Dwa londyńskie lotniska wśród najlepszych w Europie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
26 czerwca 2015 19:50
3 komentarze
Londyn-City, Londyn-Heathrow, Mediolan-Malpensa i Kolonia-Bonn - te cztery lotniska otrzymały nagrody ACI Europe dla najlepszych portów lotniczych w Europie. Wśród wyróżnionych lotnisk nie ma polskich.
Reklama
W kategorii poniżej 5 mln pasażerów rocznie najlepszym portem lotniczym roku wybrane zostało lotnisko Londyn-City. Organizacja ACI Europe doceniła m.in. inwestycje w celu skrócenia czasu oczekiwania na lot przez pasażerów, długoterminową współpracę z przewoźnikami oraz inicjatywy środowiskowe. Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do lotnisk w Cork i Tallinie.

Wśród portów lotniczych obsługujących 5-10 mln podróżnych rocznie zwycięzcą zostało lotnisko w Kolonii-Bonn za innowacje w obsłudze klientów, wysoki poziom zaangażowanie w ochronę środowiska oraz współpracę z lokalną społecznością. Wyróżnienia trafiły do Budapesztu i Glasgow.

Mediolan-Malpensa zwyciężył w kategorii 10-25 mln pasażerów rocznie. Oceniający docenili nową infrastrukturę lotniska oraz usługi, które poprawiły poziom obsługi pasażerów. Włoski port wyróżnił się także przyjaznością dla pasażerów z zagranicy, szczególnie z Chin, oraz promowanie włoskiej sztuki. Jurorzy przyznali wyróżnienia lotniskom w Hamburgu i Brukseli-Zaventem.


Wśród największych lotnisk zwycięzcą został port lotniczy Londyn-Heathrow, wyróżniony szczególnie w związku z uruchomieniem terminala 2 (Terminala Królowej), ułatwieniami dla podróżnych o ograniczonej sprawności ruchowej, a także zastosowanymi rozwiązaniami poprawiającymi przepustowość systemu kontroli ruchu lotniczego. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały lotniska w Amsterdamie i Madrycie.

Lotnisko Londyn-Heathrow zostało też wyróżnione nagrodę Eco-Innovation.

Nagrody przyznawała organizacja ACI Europe, zrzeszająca większość europejskich portów lotniczych. Ceremonia ich wręczenia odbyła się podczas szczytu tej organizacji w Pradze. Trofea wręczali m.in. Oliver Jankovec, dyrektor generalny ACI Europe, Phillippe Merlo, dyrektor Eurocontrol oraz Eduardo Santander, dyrektor wykonawczy Europejskiej Komisji Turystyki.

fot. ACI Europe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a3405 2015-06-27 07:14   
gość_a3405 - Profil gość_a3405
Malpensa to również kpina!
gość_91dce 2015-06-26 22:33   
gość_91dce - Profil gość_91dce
gość_f8f04/ To tak jakby IEG....
gość_f8f04 2015-06-26 20:54   
gość_f8f04 - Profil gość_f8f04
London City???? to jakas kpina!!!!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N