×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT już w nowym Terminalu T2 na Heathrow


Przestronne, nowoczesne wnętrza, sprawna i przyjemna odprawa oraz bogata jak nigdy dotąd oferta sklepów i restauracji – LOT rozpoczął operacje w najnowszym terminalu lotniska Londyn-Heathrow T2, zwanym także "Terminalem Królowej" i domem sojuszu Star Alliance.


Redakcja Pasazer.com miała okazję wczoraj (16.10) przetestować nowy terminal. Naszą przewodniczką po lotnisku była Laura Greene z działu prasowego Heathrow Airport.


Nowy terminal to niespotykany dotąd na londyńskim Heathrow komfort dla pasażerów.Podróżujący zarówno w klasie LOT Economy, jak i Economy Plus oraz Business mogą skorzystać z 66 automatycznych kiosków check-in oraz stanowisk do nadania bagażu, a następnie udać się do jednego z 27 stanowisk kontroli bezpieczeństwa.
To wszystko znacząco skraca czas odprawy i sprawia, iż wystarczy zaledwie kilkanaście minut, by znaleźć się w strefie odlotów. Tam z kolei czekają 33 sklepy i 17 restauracji.


Lotnisko Heathrow jest największym lotniskiem w Europie, co sprawia, że wybudowanie nowego obiektu w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch najbardziej ruchliwych pasów startowych świata było ogromnym wyzwaniem.


Budowę samego terminala określa się mianem jednej z największych inwestycji w nieruchomości w skali całej Wielkiej Brytanii. Zmiana, jaką na potrzeby nowej inwestycji przeszło całe lotnisko Heathrow, kosztowała ponad 11 miliardów funtów. Sam budynek pochłonął ponad 2,5 miliarda funtów. Dzięki przedsięwzięciu powstało ponad 1,7 tys. miejsc pracy.


Terminal oferuje też wyjątkową usługę tak zwanego "Personel Shopper". Wystarczy, że rozsiądziemy się w wyznaczonym miejscu, a osobisty asystent zaprezentuje interesujące nas artykuły, dokona zakupów i nam je dostarczy.Lotnisko jest bardzo dobrze oznakowane, a tablice informacyjne czytelne.
Pasażerowie LOT Business Class mogą skorzystać z nowego salonu biznesowego, z którego roztacza się piękny widok na jeden z pasów startowych.


Terminal 2 od początku jest nazywany domem Star Alliance, ponieważ już wkrótce będzie miejscem operacji wszystkich linii sojuszu latających na lotnisko Heathrow. Obecnie łącznie z LOT-em z nowego terminala korzysta już kilkanaście linii lotniczych.


Jedną z zalet Terminalu 2 jest jego bardzo dobre skomunikowanie z centrum Londynu. Terminal jest bezpośrednio połączony ze stacją kolejową, z której z kolei pociągiem Heathrow Express można dojechać do stacji Paddington w zaledwie 15 minut. Pasażerowie przyjeżdżający na lotnisko samochodem mają do dyspozycji aż 1300 miejsc parkingowych.

Jeszcze przez dwa tygodnie w czwartki i piątki jeden z rejsów LOT-u na trasie z i do Londynu obsłuży Boeing 787 Dreamliner, który na co dzień lata wyłącznie na trasach długodystansowych, czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu.


Londyn jest jedną z najważniejszych europejskich destynacji LOT-u. Pasażerowie każdego dnia mają do dyspozycji aż trzy bezpośrednie połączenia z Warszawy:
 • LO281 o 7:50,
 • LO279 o 15:10,
 • LO285 o 20:00.
Rejsy powrotne startują o:
 • 6:35 (LO286),
 • 10:25 (LO282),
 • 17:50 (LO280).
Rozkład został ułożony tak, by umożliwić pasażerom zarówno spędzenie całego dnia w stolicy Wielkiej Brytanii, jak i wygodne transfery przez Warszawę do wielu miast w Polsce, Europie i na świecie.


Fot. Piotr Bożyk aparatem Sony Polska
grafika Heathrow Airport


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie